НОВИНИ

Експерт: РФ не збирається допомагати наркозалежним на захоплених територіях України

На Донбасі понад 300 пацієнтів вимушені були припинити лікування ЗПТ через відсутність необхідних лікарських препаратів за останні декілька місяців.

Росія здійснює репресивну політику щодо наркозалежних на захоплених територіях України. Про це в коментарі Тиждень.ua повідомляє Павло Скала, виконавчий директор Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні з прийому пацієнтів-переселенців з Криму.

«Як свідчить попередній досвід та усі останні події в Криму Росія нічого не збирається з цим робити. В них така репресивна наркополітика, що вони не будуть робити виключення для Криму, який вважають зараз своєю/захопленою територією», - повідомляє Скала.

«За нашими матеріалами та публікаціями у ЗМІ Генеральна прокуратура України ще у серпні розпочала перевірку за фактом переривання  ЗПТ (замісної підтримувальної терапії) в Криму та настання тяжких наслідків. Знаю, що є проблема із збиранням доказів, але ситуація  з ходом розслідування навряд чи серйозно  відрізняється від розслідуванням справ щодо захоплення території/нерухомості/бізнесу у Криму», - повідомляє Скала.

За його даними, ситуація на окупованих територіях Сходу дуже складна.

«10 тисяч пацієнтів (ВІЛ/ТБ/ЗПТ/ГепС) перебувають під загрозою зупинки лікування, якщо до кінця лютого туди не будуть поставлені ліки, які неможливо зараз поставити... не через бойові дії, а через заборону з боку уряду», - заявив виконавчий директор альянсу.Через режимні та нормативні обмеження, впроваджені Урядом України у зоні АТО у грудні 2014 року, доставка наркотичних препаратів ЗПТ до Донецька та Луганська неможлива», - повідомляє Скала.

«Понад 300 пацієнтів вимушені були припинити лікування ЗПТ саме через відсутність необхідних лікарських препаратів за останні декілька місяців. Запаси бупренорфіну на неконтрольованій території остаточно вичерпалися, зокрема на початку січня 37 пацієнтів програми ЗПТ з використанням бупренорфіну у Донецьку залишилися без лікування через вичерпання запасів препарату. Без оперативного втручання Уряду ще майже 550 пацієнтів ЗПТ метадоном можуть залишитися без життєво-важливого лікування, оскільки запасів препарату вистачить лише до кінця лютого», - прогнозують в альянсі.

Окрім того, у зоні проведення бойових дій через часті обстріли житлових територій неможливо дотримуватися строго визначених графіків роботи польових аутріч-маршрутів.

«Відповідно виросла значимість стаціонарних пунктів надання послуг. Міграція клієнтів за межі міст/областей, охоплених конфліктом, сприяє перерозподілу охоплення представників цільових груп, так особливий наплив СІН та РКС спостерігається в мм. Слов'янськ та Красний Лиман, де було зафіксовано зростання числа клієнтів у проектах зменшення шкоди.», - повідомляють в альянсі

Як повідомлялось, від травня із Криму переїхало 60 наркозалежних пацієнтів.

За даними уповноваженого генсека Організації об'єднаних націй з питань СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії Мішеля Казачкіна, з 805 наркозалежних кримчан, які до анексії отримували замісну терапію (OST), від 80 до 100 вже померли. 

Як відомо, програму замісної терапії в Криму почали реалізовувати в 2005 році. Її метою було зниження шкоди від вживання наркотиків. Однак у Російській Федерації, яка анексувала півострів, такі методи лікування під забороною. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.