НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Експерт: Від травня із Криму переїхало 60 наркозалежних пацієнтів

В альянсі підтверджують загибель від 80 до 100 наркозалежних пацієнтів-кримчан за період анексії півострова.

У рамках гуманітарного проекту Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні з прийому пацієнтів-переселенців з Криму з травня переїхало 60 пацієнтів. Про це в коментарі Тиждень.ua повідомляє Павло Скала, виконавчий директор альянсу.

«Але проект має тимчасовий характер,  відповідно, пацієнти, які не мали можливості або бажання на зовсім залишати Крим, мають родини там тощо повернулися до Криму», - наголошує Скала.

«На сьогодні ми досі приймаємо 18 пацієнтів ЗПТ з Криму. Це правда, що від 80 до 100 пацієнтів-кримчан уже померли через відсутність лікування», - зауважує Скала, наголошуючи, що альянс постійно комунікує із уповноваженим генсеком Організації об'єднаних націй з питань СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії Мішеля Казачкіна.

Як повідомлялось, за даними уповноваженого генсека Організації об'єднаних націй з питань СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії Мішеля Казачкіна, з 805 наркозалежних кримчан, які до анексії отримували замісну терапію (OST), від 80 до 100 вже померли. 

Як відомо, програму замісної терапії в Криму почали реалізовувати в 2005 році. Її метою було зниження шкоди від вживання наркотиків. Однак у Російській Федерації, яка анексувала півострів, такі методи лікування під забороною. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.