НОВИНИ

  ▪  

Огляд західних ЗМІ: Чи заступиться хтось за Україну?

Протягом останнього тижня англомовні видання писали про те, що Європа та США повинні продовжувати тиснути на Росію, однак західні лідери готові відмовитися від України, бо бояться конфронтації з Путіним.

Британське видання «The Guardian» стверджує, що Європа повинна продовжити тиснути на Путіна, доки Росія не виконає своїх зобов’язань щодо Донбасі, передбачених Мінськими угодами.

«Ця ситуація (в Україні – ред.) не є просто стріляниною між місцевими ополченцями і недооснащеними і недосвідченими батальйонами української армії. Вона показує, як геополітичні амбіції президента (РФ – ред.) Владіміра Путіна, котрий продовжує свою антизахідну риторику разом з придушенням інакомислення всередині країни, призвели до одних з найстрашніших злочинів, скоєних на території Європи ще з часів Балканських воєн 1990-х років», - йдеться у статті.

На думку видання, ситуацію ускладнює російська пропаганда, яка намагається заперечувати присутність ЗС РФ в Україні.

«Саме через їхню (російських військових – ред.) участь, війна триває так довго. Кожного разу, коли повстанці починають програвати, як в серпні 2014 року, з Росії надходить більше військ і озброєння», - пише «The Guardian».

«Небезпека загрожує цивільним . Під час одного з найгірших нещодавніх інцидентів - 13 січня поблизу Волновахи - снаряд повстанців влучив в автобус, загинули 12 людей, 17 отримали поранення», - наголосили автори статті.

«The Guardian» наголошує, що Росія досі не виконала своїх зобов’язань, передбачених угодою про припинення вогню (Мінські домовленості, досягнуті у вересні 2014 року – ред.), що включає в себе 12 пунктів: зокрема, вона повинна вивести свої війська з України, відвести свою армію від кордону і дати згоду на розміщення міжнародних спостерігачів поблизу кордону.

«Без цих кроків, будь-які дипломатичні поступки Путіну будуть марними і демонструватимуть європейську слабкість. Те ж саме стосується скасування європейських санкцій. Зрештою, окрім них Європа не має жодних важелів впливу. І буде нерозумно і небезпечно їх відпускати, доки мир не відновиться», - резюмує видання.

Західне видання «The Economist» пише про те, що без фінансової допомоги Заходу Україні загрожує дефолт, однак західні кредитори не поспішають виділяти більше коштів, бо не вірять в ефективність українських реформ.

Автори статті нагадують, що дефіцит бюджету України цього року становитиме щонайменше $ 15 млрд, а міжнародне рейтингове агентство Moody 's вважає ймовірність дефолту «надзвичайно високою».

Разом з тим, ситуацію ускладнюють $3 млрд боргу перед РФ.

«У Росії заявляють, що можуть зажадати відшкодування, наполягаючи на тому, що не хочуть дефолту України. Якщо РФ вимагатиме виплат, інші кредитори можуть піти тим самим шляхом. Погрози є зручним інструментом, який Кремль використовує у переговорах. За будь-яких обставин Україна потребує більше допомоги», - зазначає «The Economist».

«Небажання Заходу збільшити допомогу пояснюється розчаруванням з приводу непослідовних реформ в Україні. Після виборів у жовтні політикам знадобився місяць, щоб сформувати коаліційний уряд, в результаті чого МВФ сформував свою програму утримання. Певний прогрес дійсно був, зокрема спрощений податковий кодекс. Однак енергетичний комплекс досі залишається без реформ», - переконані автори статті.

«Дефолт послабить позиції керівництва України і знову збурить валютні ринки. Джордж Сорос, фінансист, намагається пролобіювати надання $50 млрд ще до реформ. Ймовірність того, що ця сума знайдеться, є невеликою, однак постає питання про важливість України. Українська криза може підтвердити твердження Путіна, що західні обіцянки нічого не значать і що зміни на пострадянському просторі лише спричиняють проблеми. Недовзі Заходу доведеться вирішувати: чого варта Україна?», - резюмує видання.

Американське видання «The Wall Street Journal» опублікувало статтю під назвою «Чи заступиться хтось за Україну?», автори якої висловили припущення, що Захід щосили намагається уникнути конфронтації з Путіним.

У статті нагадують заяву секретаря РНБО України Олександра Турчинова про те, що в Україні перебувають понад 8 тисяч російських солдатів, в той час як ще 50 тисяч дислоковані поблизу українського кордону. Крім того, видання посилається представника НАТО Александра Вершбоу, який зазначив, що ситуація в Україні погіршується.

«Постає питання про те, що НАТО, зважаючи на його військову потужність, та Європейський Союз з його санкціями і політикою, могли б, можуть, а може і будуть робити (слава умовному способу), щоб продемонструвати росіянам, що їхнє терпіння має свої межі», - йдеться у публікації.

«The Wall Street Journal» зазначає, що європейські лідери вдають, ніби російської агресії щодо Заходу, не кажучи вже про військові дії в Україні, не існує. Зокрема, видання нагадує про провокації ЗС РФ в Прибалтиці.

Крім того, автори статті стверджують, що позиція адміністрації президента США Барака Обами щодо України є теж недостатньо чіткою.

Наприкінці статті «The Wall Street Journal» цитує Курта Волкера - колишнього посла США в НАТО, який заявив: «Усі вважають важливішим мир з Росією, ніж збереження України. І якщо задля миру треба буде відмовитись від України, це дійсно може статися».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.