НОВИНИ

Україна вимагає від РФ пояснень щодо 50 тисяч російських солдатів на кордоні

Росія зобов’язана надати відповідні роз’яснення до кінця дня 22 січня.

Україна звернулася до Російської Федерації з вимогою повідомити цілі концентрації понад 50 тисяч російських військовослужбовців на кордоні з Україною. Про це йдеться в коментарі речника МЗС Євгена Перебийноса.

У зовнішньополітичному відомстві зазначають, що за інформацією компетентних органів України, Російська Федерація зосередила вздовж українсько-російського державного кордону понад 50 тисяч російських військовослужбовців, що перебувають у стані повної бойової готовності.

Також розгорнула в безпосередній близькості до території України озброєння та військову техніку, яка раніше не дислокувалася в прикордонних районах РФ.

Перебийніс зазначає, що здійснення сусідньою державою цих та інших заходів військової діяльності із невизначеними завданнями викликає природне занепокоєння в Україні, суперечить міжнародним зобов’язанням російської сторони, в тому числі в контексті Мінських домовленостей, а також підриває міжнародні зусилля, спрямовані на деескалацію ситуації на сході України.

Відтак, Україна 20 січня звернулася відповідним каналом зв’язку ОБСЄ до Російської Федерації з вимогою офіційно повідомити цілі, райони проведення РФ вказаної військової діяльності, дату її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість та типи формувань і частин, що беруть в ній участь. Автоматично цей запит розійшовся мережею ОБСЄ всім державам-учасницям.

"Згідно з Віденським документом Росія зобов’язана надати відповідні роз’яснення протягом 48 годин з моменту отримання запиту, тобто 22 січня", - сказано в коментарі.

Нагадаємо, раніше в Інформаційно-аналітичному центрі Ради національної безпеки і оборони України поінформували, що 19 січня дві батальйонно-тактичні групи збройних сил Росії перетнули кордон України.

Речник АТО Андрій Лисенко уточнив, що батальйонно-тактичні групи російської армії перетнули неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону з Луганського напрямку у першій половині дня. Він додав, що йому невідома точна кількість російських військових у цих групах, однак зазвичай одна батальйонна тактична група нараховує 300-350 осіб. Також Лисенко підкреслив, що групи перетнули кордон, маючи при собі важку бронетехніку.

21 січня Лисенко повідомив, що біля українського кордону на сході України зафіксували ще три батальйонно-тактичні групи і дивізіон артилерії з РФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.