НОВИНИ

Помер останній прокурор Нюрнберзького процесу

Харріс представляв сторону обвинувачення проти Ернста Кальтенбруннера
У США у віці 97 років помер Уїтні Харріс - останній з обвинувачів відомого Нюрнберзького процесу.
 
Як повідомляє агентство Reuters, він помер у четвер, 22 квітня, у своєму будинку в околицях Сент-Люїса. В останні роки життя Харріс страждав на рак.

Під час Нюрнберзького процесу Харріс представляв сторону обвинувачення проти Ернста Кальтенбруннера - начальника Головного управління імперської безпеки СС і статс-секретаря імперського міністерства внутрішніх справ Німеччини (1943-1945), який був причетним до масового винищення євреїв у варшавському гетто в 1943 році.

У ході судового процесу Кальтенбрунера серед 11 інших нацистських злочинців було засуджено до смертної кари через повішення.

Харріс також розслідував дії верхівки німецької секретної служби, зокрема, він проводив допит одного з головних військових злочинців гітлерівської Німеччини рейхсміністра Рудольфа Гесса.

Останній зізнався в тому, що рейхсфюрер СС Генріх Гімлер давав йому інструкції з перетворення концентраційного табору Аушвіца (Освенцим) у табір масового знищення людей в 1941 році, в якому за роки Другої світової війни загинули мільйони людей. На Нюрнберзькому процесі Гесса було засуджено до довічного ув'язнення
 
Теги