НОВИНИ

Леонідас Донскіс: Страх перетворився на найцінніший політичний актив

Найкращим прикладом сміливості, самопожертви, сили волі й шляхетності для ЄС слугує Україна, вважає парламентар.

Людство живе у світі страху, що сам себе підтримує і підживлює Про це пише депутат Європарламенту Леонідас Донскіс у черговому числі «Українського тижня».

«Отже, постає запитання: чого ми боїмося? Відповідь досить проста: тих, хто уособлює наші власні комплекси і страхи. Ми почуваємо страх перед ісламом та мусульманами, перед іммігрантами, гомосексуалістами, атеїстами-комуністами, новими єврейськими змовами та українськими бандерівцями», - пише Донскіс.

За його словами, страх перетворився на «найцінніший політичний актив поряд із виведеною в публічну площину приватністю».

«Водночас це ключ до успіху будь-якого таблоїда. Ми живемо у світі страху, що сам себе підтримує і підживлює, у світі нагнітання паніки, фейкових фотографій та новин, обов’язкових самодемонстрацій і постійного привертання уваги до себе, у світі теорій змови, підозр, ненависті й змішаних із критикою залякувань», - пише депутат Європарламенту.

На його думку, усе це не означає, що світ розпрощався з відвагою.

«Найкращим прикладом сміливості, самопожертви, сили волі й шляхетності слугує Україна. Без них вона ніколи не знайшла б у собі сили мобілізуватись і захищатися від російської агресії та політичного тероризму. Ця країна нагадала нам, що означає не піддаватися паніці та страху (які забезпечили б найсприятливіший розвиток подій для Кремля та Владіміра Путіна). Сьогодні сміливе протистояння ядерному шантажу, гидкій брехні, злочинній нетерпимості (як у Росії, так і за її межами) – це справжня перемога. Що сильніші страхи нагнітаються в наших ЗМІ, то більше очок ми дозволяємо заробити Кремлю», - заявляє Донскіс.

Детальніше читайте в матеріалі  «У світі страху» в № 1 «Українського тижня».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.