НОВИНИ

В НАТО готові домовлятися з Україною про купівлю-продаж зброї

За словами заступника генсека НАТО, усі 28 країн-членів Альянсу готові до військової співпраці з Україною, усвідомлюючи необхідність боротьби з тероризмом.

Під час зустрічі спільної робочої групи (СРГО) з питань обороно-технічного співробітництва НАТО-Україна задеклароване прагнення 28 країн-членів НАТО допомогти Україні боротися з тероризмом. Про це під час засідання СРГО заявив заступник генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Патрік Оруа.

«У першому з початку української кризи засіданні спільної робочої групи з питань оборонно-технічного співробітництва НАТО-Україна брали участь урядовці, керівники національного оборонно-промислового комплексу. На ньому наголошувалося, що усі 28 країн-членів НАТО в дуже важкі для України часи опікуються військово-технічною співпрацею з Україною. Адже є розуміння необхідності зробити внесок у боротьбу з тероризмом», - зазначив він.

Заступник генерального секретаря НАТО зазначив, що у відносинах між Україною та НАТО необхідні зміни та запровадження нового формату. Зокрема, спільного головування в складі СРГО. Це «сприятиме підвищенню ефективності протистояння викликам, що постали перед Міністерством оборони України та прискоренню запровадження стандартів держав НАТО».

 «Питання купівлі-продажу зброї для потреб ЗС Україна має вирішувати під час контактів з країнами-членами НАТО. І в двосторонньому форматі обговорювати обсяг та перелік тієї допомоги, яка буде надаватися тим чи іншим країнам», - підкреслив Оруа.

Як відомо, раніше президент України Петро Порошенко затвердив склад робочої групи Україна-НАТО, до якої від України увійшли 9 осіб, зокрема - заступник секретаря РНБО Михайло Коваль (призначений головою української частини робочої групи), заступник міністра внутрішніх справ Тигран Авакян, перший заступник голови СБУ Юрій Артюхов та інші.

Нагадаємо, 23 грудня Верховна Рада України ухвалила за основу та в цілому президентський проект закону про відмову України від позаблокового статусу. В пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що позаблоковий статус України виявився неефективним у контексті убезпечення держави від зовнішньої агресії та тиску. При цьому міжнародні зобов’язання щодо поваги незалежності, суверенітету і недоторканості кордонів України не гарантували її зовнішню безпеку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.