НОВИНИ

У школах призупинили безкоштовне харчування дітей-чорнобильців

Мінсоцполітики як головний розпорядник бюджетних коштів здійснюватиме розподіл грошей по областях, пропорційно чисельності потерпілих дітей.

Міністерство соціальної політики передало функції з організації харчування пільговиків на регіональний рівень. Про це повідомляє Урядовий портал.

"Місцеві органи влади самі вирішуватимуть, як краще організувати харчування дітей-чорнобильців», - зазначається в повідомленні.

Також повідомляється, що Мінсоцполітики як головний розпорядник бюджетних коштів здійснюватиме розподіл грошей по областях, пропорційно чисельності потерпілих дітей. У свою чергу, обласні структурні підрозділи укладатимуть договори та здійснюватимуть оплату послуг організаторам харчування на підставі актів про надані послуги, погоджених із керівниками навчальних закладів та завірених відділом освіти за місцем розташування навчального закладу.

«Оскільки для налагодження цієї роботи потрібен певний час (орієнтовно процедура закупівель триватиме 2,5 місяця), Мінсоцполітики інформує, що з 12 січня харчування потерпілих дітей призупиняється», - зазначили в урядовій прес-службі.

Мінсоцполітики нагадує, що наприкінці минулого року міністерство виступило з відповідною ініціативою й уряд підтримав її - в рамках проведення реформи місцевого самоврядування й територіальної організації влади в країні, прийнявши постанову від 29 грудня 2014-го №716.

Постановою, зокрема, були внесені зміни до порядку використання коштів держбюджету для виконання «чорнобильських» програм.

Дітям, які не забезпечені харчуванням, буде здійснено виплату щомісячної грошової компенсації у розмірах, передбачених постановою Кабінету Міністрів від 8 лютого 1997 року №155 «Про порядок та розміри компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи»: віком від 6 до 10 років - 180 грн, від 11 до 14 років - 185 грн, від 15 до 18 років - 190 грн на місяць, пропорційно навчальним дням (необхідний обсяг коштів передбачений у державному бюджеті на 2015 рік).

Для отримання зазначеної компенсації батькам дітей необхідно звернутися до підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій (за місцем реєстрації) з відповідною заявою та довідкою із навчального закладу.

Право на пільгу щодо забезпечення безплатним харчуванням мають понад 231 тисяча дітей у 12 областях - Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.