НОВИНИ

The Economist: У 2015-му експорт нафти з Ірану подвоїться

Інвестори очікують підписання угоди про скасування санкцій, накладених через ядерну програму Ірану.

У 2015 році очікують скасування обмежень на експорт нафти з Ірану. Про це пише кореспондент у країнах Близького Сходу та Африки журналу The Economist Олівер Оґест у спецпроекті видання «Світ у 2015».

У 2015 році очікують скасування обмежень на експорт нафти з Ірану. Про це пише кореспондент у країнах Близького Сходу та Африки журналу The Economist Олівер Оґест у спецпроекті видання

«Мушу сказати, як тільки ми анулюємо основні санкції (щойно буде підписано угоду), весь світ рине до Ірану», – зазначила у вересні головна представниця США в переговорах щодо скасування санкцій з Ірану Венді Шерман.

Оґест пише, що ситуація може поліпшитися у низці сфер економіки Ірану.

«Економічна ситуація має істотно поліпшитися, якщо скасують обмеження. За прогнозами, експорт нафти подвоїться. Швидке відновлення очікується і в автопромисловості, що раніше забезпечувала 10% ВВП, але за останні три роки впала на 70% через брак іноземних комплектуючих», – зазначив він.

Водночас, Іран потребує реформ і тільки скасування санкцій не вирішить усіх економічних проблем країни.

«Навіть якщо угоду таки підпишуть, на заваді інвесторам стануть два аспекти. По-перше, з технічних причин не можна одразу зняти всі санкції, до того ж вони будуть поновлені, якщо іранська влада не виконуватиме зобов’язань. По-друге, не всі економічні проблеми Ірану пов’язані з обмеженнями. Потрібні реформи, особливо фінансового сектору та ринку праці. Хоча звільнення від них розв’яже владі руки для цих непростих кроків», – додав Оґест.

Детальніше читайте у матеріалі "Високі ставки в Ірані" у друкованому спецпроекті "Світ у 2015".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.