НОВИНИ

Укрзалізниця збільшила обсяг перевезень вугілля з Росії лише на 5,2% за 2014 рік

Обсяги перевезень вугілля з Росії до України залізницею зросли на 518,7 тис. тонн.

Українські підприємства закуповували вугілля в Росії і до окупації частини Донбасу, а доставка залізничним транспортом у 2014 році збільшилась лише на 5,2%. Про це свідчить інформація, яку в Укрзалізниці надали у відповідь на запит журналістів Тиждень.ua.

«У 2014 році з Росії, на адресу підприємств та електростанцій України, навантажено 10,5 млн тонн імпортного вугілля, що на 518,7 тис. тонн (або 5,2%) більше, ніж у 2013 році», – йдеться у повідомленні.

У період з вересня по кінець грудня перевезли трохи більше третини вказаної кількості.

«У період з вересня по 30 грудня 2014 року з Росії було перевезено 3,8 млн тонн імпортного вугілля», – додали у тексті.

Водночас, в Укрзалізниці відмовилися надати інформацією про кількість та обсяги невиконаних контрактів на перевезення російського вугілля для українських підприємств у 2014 році, зазначивши, що заявки на відвантаження та подачу вагонів виконують вчасно.

«Згідно з Правилами перевезень вантажів, Укрзалізниця виконує заявки відправника на відвантаження та бере участь у погодженні планів на перевезення вантажів між залізничними адміністраціями, а також забезпечує електронні заявки на подачу вагонів. Виконання контрактів, укладених між компаніями-вантажовідправниками та отримувачами, не належить до компетенції Укрзалізниці. Тому інформацією щодо контрактів на перевезення вугілля Адміністрація залізничного транспорту не володіє», – зазначили у прес-службі.

Нагадаємо, у 2014 році Укрзалізниця перевезла на 24 млн тонн вугілля менше, ніж у 2013.

Як раніше повідомлялося, станом на 12 грудня 2014 року, вугілля з Росії, законтрактоване компаніями ДТЕК та Центренерго після 24 листопада 2014 року вугілля простоювало на кордоні. Вугілля мали доставити залізничним транспортом. У ДТЕК також тоді повідомили, що на грудень законтрактували 625 тис. тонн вугілля з РФ.

26 грудня президент Петро Порошенко повідомив, що постачання вугілля з Росії до України розблокували.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.