НОВИНИ

The Economist: 2015 року гей-шлюби можуть легалізувати Колумбія, Австралія та Ірландія

Водночас, окремі політики подекуди поєднують гомофобію з націоналізмом і характеризують права геїв як накинуті Заходом.

У 2015-му році гей-шлюби може легалізувати Колумбія, Австралія та Ірландія. Про це пише Ендрю Міллер, позаштатний автор The Economist у спецпроекті «Світ у 2015».

"На Заході гомосексуалізм, одностатеві шлюби та суворі антидискримінаційні закони мають міцну опору. 2015 року їх можуть легалізувати Колумбія і Австралія; Ірландія проведе щодо них референдум; після утвердження таких шлюбів у багатьох штатах успішний позов проти них у Верховному суді США видається менш імовірним", - пише Міллер.

"Але аж ніяк не випадковий збіг, що геї  позують на шлюбних фото в дедалі більшій кількості країн, а в інших знову бояться за свою свободу, а то й за життя. Політики подекуди поєднують гомофобію з націоналізмом і характеризують права геїв як накинуті Заходом, а себе — як бастіон від зазіхань тамтешньої розбещеності", - наголошує автор.

Він наголошує, що на теренах колишнього СРСР така риторика спирається на ворожнечу часів холодної війни, а в Африці використовує гасла боротьби з колоніалізмом.

"Пропаганда застерігає жителів розірваного війною Сходу України, що асоціація з ЄС означає примусове масове навернення до гомосексуалізму — вигадка була б сміховинною, якби їй не вірило так багато людей. Ця риторика, звісно, не діяла б, якби в країні не було місцевої гомофобії. Проте цинічні лідери використовують західні реформи, щоб посилити упередженість", - зазначає Міллер.

Детальніше читайте у матеріалі "Гордість і упередження" у друкованому спецпроекті "Світ у 2015".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.