НОВИНИ

У Держдепі США пояснили, чому розширили список Магнітского

Представник держдепу наголосив, що обгрунтування цих дій "зазначене в законодавстві, а також у міжнародних зобов'язаннях Росії у сфері дотримання прав людини".

Державний департамент США нагадав главі МЗС Росії Сєргію Лаврову, який звинуватив Штати в політиці "подвійних стандартів" через розширення закону Магнітского, що цей документ переслідує конкретних осіб, замішаних у справі загибелі російського юриста. З відповідною заявою виступив у Вашингтоні представник Держдепартаменту Джефф Ратке.

"Ми залишаємося прихильними закону Магнітского та відісланому нами вчора в Конгрес списку (розширеному ще на чотири особи – ред.)", - заявив Ратке.

Він нагадав, що до цього переліку, який налічує 34 прізвища, включені особи, "причетні до ув'язнення Магнітского та знущання над ним або до його загибелі, а також особи, що брали участь у кримінальній схемі, яку він розкрив, чи ті, хто допомагав це приховати, а також причетні до серйозних порушень прав людини".

Представник держдепу наголосив, що обгрунтування цих дій "зазначене в законодавстві, а також у міжнародних зобов'язаннях Росії у сфері дотримання прав людини".

Як повідомляло агентство, напередодні Державний департамент США представив Конгресу звіт щодо дій уряду з виконання Акту Магнітского, у якому зазначив про розширення санкційного списку ще на чотири чиновника Зокрема, до санкційного переліку потрапили двоє високопосадовці Чеченської Республіки та представники керівництва генпрокуратури й слідчого комітету РФ.

Одразу після цього глава російського МЗС Сєргєй Лавров звинуватив Вашингтон у "розхитуванні каркасу двосторонніх відносин" РФ-США та запровадженні політики "подвійних стандартів". Щодо останнього Лавров згадав факти, розсекречені Білим домом щодо допитів у ЦРУ підозрюваних у скоєнні терактів.

Нагадаємо, Сєргєй Магнітскій, юрист фонду Hermitage Capital, заявив про розкриття великого розкрадання бюджетних коштів, після чого сам був звинувачений в ухилянні від сплати податків. Його було взято під варту. Магнітскій помер в СІЗО в Москві у 2009 році. Правозахисники впевнені, що Магнітскій помер через погані умови утримання та відмову у медичній допомозі з боку слідства, яке домагалося від нього свідчень, вигідних для низки корумпованих силовиків. 

У березні 2013 року слідчий комітет РФ припинив кримінальну справу за фактом смерті Магнітского за відсутністю складу злочину.

У 2012 році в США  прийняли "закон Магнітського", що об'єднав скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежувала торгівлю між державами, і одночасно ввів візові санкцій щодо порушників прав людини в Росії.

У відповідь у Росії прийняли так званий "закон Діми Яковлєва", що забороняє громадянам США всиновлювати російських дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.