НОВИНИ

Депутати знизили розмір єдиного соцвнеску до 16,4%

Водночас, для того, щоб скористатися новою нормою, підприємства мають збільшити фонд оплати праці на 30%, а зарплата працівника має перевищувати три мінімальних.

Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому внесений урядом закон «Про реформування загальнообов`язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», який передбачає зменшення сплати єдиного соціального внеску з нині діючої ставки 41% до 16,4%.
За таке рішення проголосували 267 депутатів при необхідних 226.

Документ входить у пакет підготовлених урядом законодавчих актів, необхідних для прийняття держбюджету на 2015 рік. У першому читанні він був проголосований 25 грудня.

Представляючи законопроект, прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначав, що зниження ЄСВ – це ризик.

«Однак ми сподіваємося на те, що бізнес зрозуміє нашу позицію і почне легалізувати зарплати, – зазначив Яценюк.

«У тому випадку, якщо підприємство збільшує фонд оплати праці на 30%, а зарплата перевищує три мінімальних, і підприємство виконує умови щодо детінізації зарплат, то для такого підприємства ставка ЄСВ становитиме 16,4%, а не 41% як зараз», – додав він.

При цьому він підкреслив, що Кабмін свідомо йде на такий ризик, навіть незважаючи на попередження з боку міжнародних фінансових організацій. В той же час, уряд готовий переглянути цю норму.

«Ми прорахуємо все, будуть складнощі в адмініструванні, але це – реальна реформа. І ми сподіваємося на свідомість бізнесу», – зауважив Яценюк.

Як відомо, 28 грудня Верховна Рада зібралася на пленарне засідання. Ухвалили низку законів для економії бюджетних коштів та закон про бюджет на наступний рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.