НОВИНИ

Кількість порушень свободи слова в Україні вдвічі перевищує показники 2013 року - ІМІ

Найгіршими за статистикою місяцями стали березень та травень.

У 2014 році на території України зафіксували 977 випадків порушення свободи слова. Відповідні результати щорічного дослідження «Барометр свободи слова» опублікував Інститут масової інформації.

Загальна кількість порушень свободи слова у 2014 році вдвічі перевищує показники 2013 року (496 випадків), і втричі – 2012 (324 випадки). Найгіршими місяцями стали березень та травень.

Напади стали категорією, у якій зафіксували найбільше порушень (285 випадків, у 2013 – 97).  Зокрема, за даними ІМІ, пік нападів на журналістів припав на січень та лютий 2014 року, коли побили відповідно 82 та 70 журналістів.

Пік викрадень журналістів припав на квітень, коли у полоні побували 20 журналістів, усі – в Донецькій області. Загалом протягом року у полоні побували 76 журналістів. Досі перебувають у заручниках в «ЛНР» луганський журналіст Сергій Сакадинський, та харківський журналіст Роман Черемський, яких захопили у серпні 2014 року.

Кількість випадків цензури у 2014 вдвічі перевищила показник 2013 року (134 у 2014 порівняно із 62 у 2013). Пік випадків цензури припав на травень (38) та червень (28) – і був пов'язаний із відключенням українських телеканалів на Сході країни.  

Протягом року також сталося 63 напади на офіси редакцій, що майже у вісім разів більше ніж у 2013 році (8). Пік нападів припав на травень, і був пов'язаний з погромами редакцій місцевих видань у Донецькій та Луганській областях. Нападники з бітами громили офіси місцевих ЗМІ за відмову співпрацювати із сепаратистами.

Крім того, у 2014 році такі міжнародні організації, як «Репортери без кордонів» та «Комітет по захисту журналістів» включили Україну у трійку країн світу, що є найбільш небезпечними для журналістів (після Сирії та Палестини).

За даними ІМІ, протягом року, на території України загинули 7 журналістів, з них один – під час подій на Майдані, і 6 – у зоні АТО.  Дані ІМІ об’єктивно свідчать, що убивства журналістів та ріст фізичної агресії пов’язані із двома ключовими факторами – подіями на Майдані, та згодом — російською агресією і воєнними діями на території України. 

Нагадаємо, Україна розділила з Іраком друге місце за кількістю вбитих журналістів у 2014 році. За даними Міжнародного комітету захисту журналістів (CPJ), в Україні загинули 5 журналістів та 2 інших працівники ЗМІ.

Нагадаємо, за даними міжнародної організації "Репортери без кордонів", Україна посіла перше місце в світі за кількістю викрадених журналістів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.