НОВИНИ

Сироїд: Аби в комітети не потрапляли "голосувальники 16 січня", треба міняти законодавство

Необхідно зменшити значущість посад "голова комітету" та зменшити кількість самих комітетів.

Задля того, аби запобігти ситуаціям, коли до керівництва комітетами Ради потрапляють "голосувальники 16 січня", треба змінювати законодавство. Про це в інтерв'ю Тижню повідомила віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд.

"Була позиція кількох політичних сил проти включення цих людей (депутатів, що головали за закони 16 січня, - Ред.) до керівництва будь-яких органів Ради. Така була позиція коаліції. Формально процес відбувався згідно із Регламентом: кожна політсила відповідно до квот подавала свої кандидатури до керівництва. І на підставі цих пропозицій сформували ті списки, які ми побачили під час голосування", - розповідає Сироїд.

Щоб уникнути боротьби за ці посади, за словами віце-спікера, треба переглянути закон про комітети, переглянути Регламент Верховної Ради і забрати адміністративні повноваження в голів комітетів.

"Залишити їх лише модераторами засідань. І тоді втратиться значущість цих посад. Тоді ми зможемо зменшити кількість комітетів. Не буде потреби в боротьбі за згадані крісла, вона стане просто невиправданою. Впливати на лобістські чи будь-які інші процеси стане неможливо", - наголошує Сироїд.

"Утім, треба розуміти: якщо ми приймемо ті зміни, їх не застосують до нинішніх депутатів, хіба що буде дуже сильна політична воля. Це радше стосуватиметься Ради наступного скликання. Думаю, це обов’язково потрібно зробити", - додає вона.

Як відомо, депутати, які голосували за закони від 16 січня, потрапили до керівництва комітетами, незважаючи на домовленість, згідно з якою ці люди не мали входити до керівництва. Пізніше депутати парламенту підтримали постанову депутата Олега Ляшка за номером 1291 про звільнення з керівних посад у комітетах 15 осіб, які голосували за "диктаторські закони 16 січня".

Повну версію інтерв'ю читайте в черговому числі "Українського тижня", №52.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.