НОВИНИ

Одному з лідерів угорської партії «Йоббік» заборонили в'їзд до України на 5 років

Така ж доля спіткала його однопартійця Лоранта Гегедюша.

Представникам угорської націоналістичної партії «Йоббік» депутату Іштвану Саваі та Лоранту Гегедюшу заборонили в'їзд до України на 5 років. Про це повідомили в угорському партійному виданні.

Іштван Саваі уже заявив, що «рішення української влади не має жодних підстав та виправдання», оскільки це стосується «обмеження його особистого життя, адже його дружина із Закарпаття, є місцевою угоркою та громадянкою України. Тож політик не зміг відвідати свою родину та привітати своїх похресників».

Угорський депутат звернувся із заявою до Міністерств закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини, аби вони втрутилися у ситуацію і рішуче засудили рішення України.

До цього Саваі, вже заборонили в'їзд до Румунії терміном на один рік. Можливість ухвалення такого рішення розглядають також у США.

За повідомленням журналістів, Саваі неодноразово підкреслював, що мета партії «Йоббік» – це створення русинсько-угорської автономії на території Закарпаття. Представники партії були присутніми у якості офіційних спостерігачів на «референдумі» у Криму та на «виборах» у «ЛНР» та «ДНР».

Нагадаємо, угорський уряд у травні заявив, що Україна повинна забезпечити національну автономію угорцям, які проживають на Закарпатті.

Як повідомлялось, у березні МЗС Угорщини рішуче засудило заяви окремих партій та рухів, які ставлять під сумнів територіальну цілісність і суверенітет інших країн, а також не зважають на інтереси угорських нацменшин у цих державах.

Відповідна заява МЗС стала відповіддю на мітинг за надання автономії Закарпаттю та подальше відокремлення області від України.  

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.