НОВИНИ

РФ нарощує активність військової авіації над Балтикою з 2008 року – МЗС Латвії

У Латвії заявили про серйозне погіршення ситуації.

Наразі спостерігається серйозне погіршення ситуації з безпекою в Балтійському регіоні, але російська активність у цьому напрямку спостерігалася ще з 2008 року. Про це заявив голова МЗС Литви Едгарс Ринкевичс.

"Зараз ми спостерігаємо серйозне погіршення ситуації у нас вдома, в Балтійському регіоні. Але воно спостерігається протягом кількох років – Росія нарощує активність своїх військових літаків з 2008 року. Це не явище цього року. Ми бачимо роботу РФ з модернізації (армії – Ред.) як на наших кордонах, так і в Калінінградській області" – зауважив він.

На його думку, у такий спосіб Росія демонструє свою політичну велич і готовність показати, якщо говорити словами Нікіти Хрущова, "Кузькіну мать".

"Ми ставимося до цього з усією серйозністю, але не панікуємо. В цьому немає потреби. Тому що в разі необхідності наше Міноборони звернеться до НАТО для додаткових заходів з безпеки" – зазначив Ринкевичс.

"Анексія Криму, події на сході України стали спробою зруйнувати міжнародну систему, ревізувати події, наслідком яких на початку 1990-х стало створення нових незалежних держав" – наголосив він.

На думку міністра, українські події спричинили значну трансформацію в процесі прийняття рішень у європейських столицях. В зв’язку з конфліктом в Україні він назвав рік, що минає, "жахливим роком".

Нагадаємо, НАТО відзначає активність російських військових літаків у небі над Європою.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.