НОВИНИ

На Донбасі триває перегрупування російсько-терористичних військ

За оперативними даними групи «Інформаційний опір», подекуди російські військові відходять від лінії зіткнення, натомість місцеві бойовики залишаються «на передовій».

Протягом минулих вихідних у Луганській і Донецькій областях помітили відхід основної частини підрозділів російсько-терористичних військ від лінії зіткнення з українськими військами. Про це 22 грудня повідомив на своїй сторінці у Facebook керівник групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

«В районі н.п.Гранітне російські війська відійшли на другий ешелон, «на передовій» залишилися дві «маневрені групи» місцевих бойовиків (оснащені крупнокаліберними кулеметами НСВ-12,7 «Скеля» і 120-мм мінометами). Перед даними групами поставили завдання забезпечити вогонь по позиціях українських військ», - зазначив він.

Разом з тим, Тимчук наголосив, що в деяких районах противник залишає війська «на передовій» у смузі. Це стосується, зокрема, ділянки Первомайськ-Лисичанськ, н.п.Донецьк, Тельманове, Новоазовськ, та район Бахмутськой траси.

За словами керівника «ІО», в деяких зі згаданих районів триває посилення позицій ворожих військ.

«Уздовж Бахмутськой траси відбувається концентрація військ противника. Окрім десантної ротної тактичної групи з підтримуючою її артгрупою, (які мінімально скоротили дистанцію до наших передових позицій), у другу лінію почали прибувати додаткові підрозділи. Зафіксовано прибуття ще однієї ротної тактичної групи та кількох бандформувань зі складу формування А.Мозгового», - йдеться в повідомленні.

За даними «Інформаційного опору», загальна кількість сил противника на ділянці блок-постів наших військ №29 і №31 досягла 600 осіб, зафіксовано танковий підрозділ (до 7 танків), артгупу (2-х батарейний артдивізіон змішаного складу, крім ствольної артилерії - як мінімум 4 РСЗВ), і близько 25 бойових броньованих машин (ББМ). На озброєнні бойовиків велика кількість мінометів, ПТРК, СПГ, РПГ, виявлені вогнемети РПО «Джміль».

«Противник в цьому районі обстрілює позиції наших військ зі стрілецької зброї, іноді застосовуючи міномети», - наголосив Тимчук.

Крім того, в Амвросіївці розгорнули комендатуру російських військ, що має в своєму складі «групу швидкого реагування» (до 40 військовослужбовців РФ) і підрозділ евакуації техніки та оперативного ремонту.

«Створенням комендатури російське командування забезпечує «запасні» маршрути руху колон забезпечення з РФ через Амвросіївку і Тельманове на південь (в район Новоазовська)», - пояснив Тимчук.

За його словами, зафіксували новий спосіб перегрупування сил противника з метою приховування висунення на передові позціі.

«Тепер особовий склад і підтримуюча техніка пересуваються окремо. Спочатку на позиції прибуває особовий склад (переважно цивільним транспортом), потім «перекатом» невеликими групами прибуває техніка і важкі озброєння (в останню чергу танки і артилерія)», - резюмував керівник «ІО».

Нагадаємо, ситуація в зоні АТО залишається складною. Впродовж 21 грудня терористи шість разів обстріляли позиції українських військових у донецькому аеропорту.