НОВИНИ

Через війну грошові потоки на українському музичному ринку зменшились на 80%

Події на Донбасі витіснили з ринку російських виконавців.

Війна перекроїла музичний ринок України, витіснивши росіян, які в березні почали масово скасовувати заплановані тури, грошові потоки на українському музичному ринку збідніли на 80%. Такі дані вдалося добути журналістам «Українського тижня».

На ситуацію на музичному ринку вплинуло також зниження купівельної спроможності населення та брак настрою відвідувати концерти через постійну напруженість. Це різко знизило попит на концерти як такі, а особливо російських виконавців.

«Музикантів із Росії поменшало до мінімуму. Рік тому за місяць приїжджало до 10 російських артистів, впродовж останніх півроку їх можна перелічити на пальцях однієї руки. Було дуже багато відмін серед європейців. Це пов’язано з бойовими діями, адже багато посольств не рекомендували своїм громадянам їхати в Україну», -  коментує Тижню Анна Давиденко, організатор концертів і музичних фестивалів.

Звичайно, скасування концертів для будь-якого організатора є форс-мажорним жахіттям, яке призводить до чималих збитків. Ніхто не повертатиме передоплати за вже орендований зал або рекламу.

«Концертний ринок зменшився, оборот грошей утратив 80%, що змусило музичних менеджерів затягнути паски. Багато західних виконавців нас підтримують, але не їдуть, адже побоюються за безпеку – свою і публіки», – зазначає в коментарі Тижню Катерина Судоргіна, організатор концертів. 

Повний текст матеріалу "Аншлаги й провали-2014" читайте в черговому числі "Українського тижня", №51.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.