НОВИНИ

Ціна нафти зросла до $61,25 за барель

Ціни на нафту Brent ростуть, оскільки багато компаній планують скоротити інвестиції в геологорозвідку після різкого падіння цін, однак аналітики стверджують, що тенденція до здешевшання продовжиться.

Станом на ранок 18 грудня ціна на нафту марки Brent зросла до $61,25, на WTI  - до $56,36 за бррель. Про це повідомили міжнародні ЗМІ.

Згідно з повідомленням, ціни на нафту Brent ростуть, оскільки багато компаній планують скоротити інвестиції в геологорозвідку після різкого падіння цін.

Зокрема, Chevron Corp на невизначений час відклала плани буріння в морі Бофорта, а Marathon Oil в майбутньому році знизить капіталовкладення на 20%. Канадські нафтові компанії Husky Energy, MEG Energy і Пенн Захід Petroleum також планують скоротити інвестиції.

Як відомо, нафта Brent подешевшала на 50% з червня за рахунок підвищення видобутку нафти в США, відмови ОПЕК від зниження виробництва і слабкого зростання світової економіки.

«Схоже, інвестори намагаються підтримати ціни близько 60 дол за баррель. Але оскільки США видобувають багато нафти, тенденція до зниження цін продовжиться. Думаю, Brent все одно через деякий час знову впаде нижче $60», - заявив аналітик Phillip Futures в Сінгапурі Деніел Енг, додавши, що скорочення інвестицій у геологорозвідку почне відбиватися на цінах у другому кварталі майбутнього року.

Нагадаємо, 17 грудня ціна на нафту марки Brent знизилася до $59,21 за барель.

Нагадаємо, бюджет РФ на 2015 рік планували затвердити з урахуванням ціни нафти марки Urals на рівні $96 за баррель. Тим часом, ціни на "чорне золото" впали нижче прогнозованого показника.

Також повідомлялося, якщо ціна на російську нафту опуститься до $90 за барель на кілька місяців, це буде ударом для бюджету РФ, а ціна у $80 за барель стане відчутною вже за кілька тижнів. Крім того, різке падіння ціни завжди провокує відтік капіталу.

Експерти зазначають, що обвал ціни на нафту призведе до краху економіку Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.