НОВИНИ

Суд визнав незаконною постанову Кабміну щодо монополії Нафтогазу

Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив колективний позов учасників ринку природного газу України і визнав незаконною постанову Кабміну.

Окружний адміністративний суд Києва 16 грудня скасував постанову Кабінету міністрів України №647 від 26 листопада 2014 року, згідно з якою близько 170 великих промислових споживачів зобов'язали до 28 лютого 2015 року закуповувати природний газ виключно у держхолдингу «Нафтогаз України». Про повідомили в одній з найбільших приватних нафтогазовидобувних компаній в Україні Burisma, що входить до списку компаній, які оскаржували цю постанову уряду.

«Учора, 16 грудня, Окружний адміністративний суд Києва повністю задовольнив колективний позов учасників ринку природного газу України і визнав незаконною постанову Кабміну №647 ... Тим самим суд продемонстрував верховенство права і став на бік бізнесу у цій справі», - сказали в компанії.

Крім того, наголошується, що дана постанова була неодноразово розкритикована представниками Енергетичного співтовариства ЄС, Міжнародного валютного фонду, Світового банку, профільними експертами та учасниками ринку.

«Водночас незалежні газовидобувні компанії готові до діалогу з владою, щоб спільно максимально ефективно реалізовувати Стратегію енергонезалежності країни», - підкреслили в Burisma.

Нагадаємо, 10 листопада Кабінет міністрів України зобов'язав великі промислові, енерго - і теплогенеруючі підприємства купувати природний газ від грудня 2014 року по лютий 2015 року виключно у державного енергохолдингу НАК «Нафтогаз України».

Згодом стало відомо, що газодобувні компанії подали позов, щоб скасувати монополію Нафтогазу.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.