НОВИНИ

Міносвіти обіцяє закрити 70 вишів до кінця року

Міністр нагадав, що до ухвалення закону «Про вищу освіту» на території країни працювали 804 вищих навчальних заклади.

В Україні до кінця року можуть закрити ще близько 70 вищих навчальних закладів. Про це повідомив, відповідаючи на запитання журналістів, міністр освіти і науки Сергій Квіт.

«Зараз у нас близько трьохсот вищих навчальних закладів. Ми в процесі того, що й далі скорочуємо цю мережу. Ми висуваємо різні претензії до тих університетів, які, ми бачимо, не відповідають ліцензійним умовам. І тому до кінця року ще десь близько 70 університетів можуть зникнути», – пояснив він.

Міністр додав, що скорочення закладів вищої освіти не означає появи соціальної напруги. За його словами, якщо університет закривається з різних причин, то студенти відразу переводяться в інші навчальні заклади. Викладачі ж, запевнив Квіт, можуть знайти роботу в інших вишах.

Міністр також нагадав, що до ухвалення закону «Про вищу освіту» на території країни працювали 804 вищих навчальних заклади.

«Він набув чинності, але для того, щоб він запрацював, потрібні різні підзаконні акти та внести зміни і доповнення до інших законів. В принципі зараз ми вже відсікли заклади так званого 1-2 рівня акредитації. Коледжі перестають бути вищими навчальними закладами. Є частина коледжів, які ввійшли в структуру університетів. Тому вони повинні визначитися, чи будуть відноситися до середньої освіти, професійної, і безпосередньо працювати на ринку праці чи вони лишаться структурою університетів. Я вважаю, що велика перспектива в середній професійній освіті у нас. Ми будемо ухвалювати новий закон і багато чого змінювати, і тут є своя окрема перспектива», – додав Квіт.

Як відомо, 1 липня Верховна рада проголосувала у другому читанні і в цілому новий Закон України "Про вищу освіту". 

Основними нововведеннями цього закону є ліквідація рівнів акредитації вищих навчальних закладів, запровадження академічного та першого наукового ступеня – доктор філософії.

Крім того, закон передбачає запровадження Національного агентства з якості вищої освіти та незалежних установ оцінювання та забезпечення якості вищої освіти.

Закон розширює автономію університетів та надає громадськості більше важелів для контролю за його діяльністю.

31 липня президент Петро Порошенко підписав даний документ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.