НОВИНИ

АПУ підтвердила намір Chevron відмовитися від видобутку сланцевого газу в Україні

Водночас, офіційний лист адміністрація поки не отримувала.

Адміністрація Президента офіційно підтверджує інформацію про те, що американська компанія Chevron хоче в односторонньому порядку покинути проект з освоєння родовищ сланцевого газу на Олеській площі. Про це заявив заступник голови АП Валерій Чалий під час брифінгу на тему "Актуальні аспекти зовнішньополітичної діяльності президента".

"На сьогодні багато проектів, які раніше були підписані, вони дійсно потрапили в досить складну ситуацію. У тому числі на Донбасі є проблеми, які дуже складно подолати в короткий період. Такі сигнали є. Ми навіть сьогодні розглядали це питання. Я думаю, що буде ще проведена робота для того, щоб максимально утримувати і інвестиційні проекти, і інфраструктурні, в енергетичній сфері... В принципі, сигнали ми знаємо, ми працюємо над цим", - сказав Чалий.

На уточнююче запитання, чи вони поінформували, що виходять із проекту, Чалий додав: "Сигнали ці є в нас, але на якому етапі... Ви хочете, щоб я що сказав, що ми отримали лист? Я не отримував лист. А інформація про те, що вони планують зробити таке рішення, - є".

Як відомо, торік Україна підписала угоду з компанією Chevron про видобуток сланцевого газу на території Олеського родовища. Відповідно до угоди, компанія мала інвестувати 350 млн доларів у розвідку сланцевого газу на території Львівської та Івано-Франківської областей.

Нагадаємо, що проти намірів видобувати сланцевий газ на території Львівської та Івано-Франківської областей виступили місцеві мешканці та геологи, провівши мітинги у містах. Депутати Львівської та Івано-Франківського облрад не погоджували проект угоди про розподіл продукції (УРП) з Chevron щодо розробки розташованої в цих областях Олеської площі. Через це Chevron почав проведення в цих областях громадських слухань з питання видобутку сланцевого газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.