НОВИНИ

Chevron відмовляється від розробки Олеської площі - ЗМІ

Chevron офіційно повідомила уряду про односторонній вихід з проекту.

Компанія Chevron вирішила в односторонньому порядку вийти з проекту по освоєнню Олеської площі. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомило джерело в уряді.

"Американська нафтогазова компанія Chevron, яка підписала з Україною в минулому році угоду про розподіл продукції з розробки вуглеводнів на Олеській площі, офіційно повідомила уряду про односторонній вихід з цього проекту", - повідомив співрозмовник агентства.

За його словами, в листі компанії зазначено перелік конкретних причин відмови від укладеного СРП, з якого гранично ясно, що уряд України, а саме Мінфін, не реалізував у встановлений термін 18 листопада взяті зобов'язання щодо приведення своїх нормативних актів у відповідність до чинного законодавством України.

"Фактично, Мінфін дав формальний привід компанії Chevron уникнути виконання контрактних зобов'язань по інвестуванню в економіку України не менше 350 млн доларів протягом наступних п'яти років", - відзначило джерело.

Крім того, він додав, що при поточній системі оподаткування в галузі підписання нових СРП виглядає досить нереальним.

"З ініціативи того ж Мінфіну, в серпні плата за користування надрами при видобутку газу була підвищена в два рази і поширена на всі проекти, в тому числі і СРП, принцип яких полягає в перерахуванні державі частини видобутої продукції замість грошових платежів. Очевидно, платити екстремально високі податки і одночасно відраховувати частину видобутого ресурсу, жоден інвестор не захоче", - вважає співрозмовник агентства.

Нагадаємо, торік Україна підписала угоду з компанією Chevron про видобуток сланцевого газу на території Олеського родовища. Відповідно до угоди, компанія мала інвестувати 350 млн доларів у розвідку сланцевого газу на території Львівської та Івано-Франківської областей.

Нагадаємо, що проти намірів видобувати сланцевий газ на території Львівської та Івано-Франківської областей виступили місцеві мешканці та геологи, провівши мітинги у містах. Депутати Львівської та Івано-Франківського облрад не погоджували проект угоди про розподіл продукції (УРП) з Chevron щодо розробки розташованої в цих областях Олеської площі. Через це Chevron почав проведення в цих областях громадських слухань з питання видобутку сланцевого газу.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.