НОВИНИ

Прикодонники лише поверхово оглянули "путінські КамАЗи"

Усіх норм законодавства України дотримано не було.

Українська міжвідомча група здійснила лише візуальний контроль вантажів, які були завезені сьогодні до України з Росії в рамках дев'ятого "гуманітарного конвою", що, як і попередні, зайшов з порушенням міжнародного й українського законодавства. Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

"Сьогодні вранці 141 вантажівка з Росії перетнула кордон з Україною. Це сталось у російських пунктах пропуск Донецьк та Матвіїв Курган. Наша міжвідомча група здійснювала лише візуальний контроль і огляд вантажівок", – заявив він.

За словами Слободяна, під час візуального огляду було встановлено, що вантаж складають переважно продукти харчування, паливно-мастильні та будівельні матеріали. Однак він ще раз наголосив, що огляд був лише поверховим.

Представник Держприкордонслужби наголосив, що хоча російська сторона й інформувала про "гумконвой", та в цілому процедура, регламентована вітчизняним і міжнародним законодавством, повністю не була дотримана. Так, в оформленні гуманітарного вантажу не брав участь Міжнародний комітет Червоного Хреста, який мав бути реципієнтом цієї "допомоги". Крім того, російська сторона мала поінформувати Мінсоцполітики України, подати специфікацію вантажу, отримати відповідний дозвіл.

Водночас Слободян повідомив, що жодної інформації про новий, уже десятий "гумконвой" від російської сторони не надходило.

Як повідомлялось, Росія запланувала відправлення чергового, дев'ятого гуманітарного конвою на Донбас на 12 грудня. 

Окрім того, 11 грудня 40 КамАЗів із боєприпасами і два – з терористами проникли в Україну з території Росії.