НОВИНИ

Іноземців до окупованого Криму пропускатимуть за спецдозволами

Наразі іноземці потрапляють у Крим з території України за закордонними паспортами, але українське законодавство про окуповані території вимагає, щоб іноземці мали спеціальний дозвіл Державної міграційної служби.

Іноземних громадян з території України пропускатимуть у Крим лише за спеціальними дозволами. Про це на брифінгу 11 грудня повідомив перший офіцер Відділу реєстраційної та паспортної роботи Державної прикордонної служби України Василь Барабаш.

За його словами, зараз іноземці потрапляють у Крим з території України за закордонними паспортами, але українське законодавство про окуповані території вимагає, щоб іноземці мали спеціальний дозвіл Державної міграційної служби для подорожі на півострів, тому уряд розробляє проект такого дозволу.

«Документ, який затверджує порядок отримання спеціального дозволу для в`їзду на тимчасово окуповану територію, перебуває на затвердженні в Кабінеті міністрів. Наскільки нам відомо, він - на завершальній стадії. Максимум за тиждень урядовою постановою цей порядок буде затверджено», - зазначив Барабаш.

Він додав, що Держприкордонслужбі не відомо, з якої дати буде запроваджена процедура перетину іноземцями адміністративного кордону з Кримом виключно на підставі дозволів.

Нагадаємо, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії. 18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів". А  Держдума та Рада Федерації РФ ратифікували "угоду" про приєднання Криму до Росії. Тим часом, більшість країн світу не визнали референдум, засудивши дії Кремля.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.