НОВИНИ

Міноборони розглянуло понад п’ять тисяч заяв про надання статусу учасника бойових дій

Відомство "не чинить жодних штучних перешкод, а навпаки, намагається налагодити чітку схему надання статусу учасника бойових дій тим, хто цього заслуговує".

Міністерство оборони розглянуло понад 5,5 тис. документів військовослужбовців, які беруть участь в АТО, щодо надання їм статусу учасника бойових дій. Позитивне рішення ухвалили щодо майже 2 тис. справ. Це повідомив в ефірі радіо "Свобода" керівник відділу гуманітарної політики департаменту соціальної політики Міністерства оборони Олексій Сергієнко.

"Решта документів ще на розгляді. Це потребує часу, бо кожна справа розглядається індивідуально. Щодо кожної людини здійснюється ретельний аналіз документів. Це і медичні довідки, і довідки з військової частини", – пояснив Сергієнко.

Він запевнив, що відомство "не чинить жодних штучних перешкод, а навпаки, намагається налагодити чітку схему надання статусу учасника бойових дій тим, хто цього заслуговує".

Сергієнко розповів, що в Міноборони ще до початку АТО існувала комісія з визначення статусу учасника бойових дій, але "для оптимізації процесу 10 листопада міністр Степан Полторак видав спеціальний наказ №800". За його словами, на основі цього наказу у війська надійшла телеграма щодо організації роботи на місцях спеціальних комісій з розгляду справ учасників АТО.

Звіт про роботу цих комісій запланували на 15 грудня.

Щодо проблем з отриманням статусу учасника бойових дій добровольцями українського корпусу Правого сектору та підрозділу ОУН Сергієнко радить прямо звертатися до державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО. За його словами, там "підкажуть, як вийти зі складного положення, до кого звернутися по додаткові документи, щоб підтвердити свою участь у бойових діях".


 

Як повідомлялося, станом на 24 листопада статус учасника бойових дій отримали лише 2 550 учасників антитерористичної операції. Тим часом, інвалідність отримали 206 українських бійців.

Нагадаємо також, що учасники АТО офіційно мають право на 13 соціальних гарантій і пільг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.