НОВИНИ

Кабмін спростив процедуру оформлення інвалідності для учасників АТО

Раніше для цього треба було пройти десять кіл пекла.

Уряд спростив процедуру оформлення інвалідності для бійців АТО. Також спрощено процедуру отримання учасниками АТО, які втратили працездатність, необхідної протезної продукції. Про це в ефірі Еспресо.TV розповів міністр соціальної політики України Павло Розенко.

"Там встановлено три групи інвалідності. Сьогодні спрощена процедура набуття інвалідності цими особами. Більше того, для людей, які потребують протезування, ми спростили процедуру отримання ними необхідної протезної продукції", - повідомив міністр.

За його словами, "раніше для цього треба було пройти десять кіл пекла: медико-санітарну комісію, яка займає не один місяць тощо".

"Зараз просто: людина перебуває в госпіталі вже на місці лише за довідкою лікаря за необхідності протезування ми вже маємо можливість почати забезпечення людини протезом", - зазначив Розенко.

Він наголосив, що на сьогодні протезування потребують близько 100 бійців.

"Безумовно, держава або бере на себе протезування, або виготовлення протезів тут, в Україні, або у нас є непогані контакти з закордонними нашими партнерами, і є факти, що ми можемо направляти за кордон для складного протезування. Там, де є потреба більшої якості продукції чи ресурсів більше", - додав міністр соціальної політики.

Як повідомлялося, станом на 24 листопада статус учасника бойових дій отримали лише 2 550 учасників антитерористичної операції. Тим часом, інвалідність отримали 206 українських бійців.

Нагадаємо також, що учасники АТО офіційно мають право на 13 соціальних гарантій і пільг.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.