НОВИНИ

Майрбек Вачагаєв: Рух спротиву в Чечні знаходиться у глибокому підпіллі

По всій Чечні всього біля сотні бойовиків, разом з тим, півтора десятка з них зуміли наробити галасу у Грозному.

Владі Чечні вдалося зробити так, що рух збройного спротиву в республіці зараз дуже проблематичний і знаходиться у підпіллі. Таку думку в інтерв’ю Тиждень.ua висловив Президент Асоціації кавказьких студій в Парижі, колишній постійний представник президента Чеченської Республіки Ічкерія Аслана Масхадова в Росії Майрбек Вачагаєв.

"Рух спротиву сьогодні в Чечні знаходиться в глибокому підпіллі. Рамзану Кадирову вдалося досягти дуже вагомих результатів в тому плані, що сьогодні мало хто дозволяє собі допомагати бойовикам. Чеченських бойовиків сьогодні не так вже й багато, перебувають виключно в горах та лісі", - каже експерт.

За словами Вачагаєва, бойовики не можуть собі дозволити розкоші жити у себе вдома, як це можуть бойовики з Інгушетії, Кабардино-Балкарії чи Дагестану. 

"Нинішня чеченська влада моментально реагує на випадки надання підтримки і матеріальної допомоги цим особам, засуджуючи за підтримку неформальних збройних формувань. Збройний спротив зазначеного штибу у нинішній атмосфері Чечні став проблематичним", - додає експерт.

Читайте також: Майрбек Вачагаєв: Кавказ хоче взяти реванш у Росії, радикалізація суспільства триває

Вачагаєв ставить під сумнів тезу про те, що 4 грудня до Будинку книги у Грозному зайшло від 100 до 200 бойовиків. Він вважає це неможливим.

"За моєю інформацією, і за тим, що стає зрозуміло із відео на Youtube, яке хоч зрідка виставляють самі чеченські бойовики, можна припустити, що їх всього близько сотні по всій Чечні. Одинадцятеро з тих, хто влаштував нещодавній бій у Грозному загинуло, ще декілька з них, думаю, могли звідтіля вибратися живими. Думаю, що їх максимум було осіб 15. Ці півтора десятка наробили великого галасу, бо, як відомо, в той день відбувався виступ Путіна, який мав показати, що Росія встає з колін", - аналізує події експерт.

Те, що сталося у Грозному, вважає Майрбек Вачагаєв, було образою для Путіна, який був змушений почати свій виступ саме з цього питання: "Той факт, що глава держави першу хвилину свого виступу в парламенті починає з того, що відбулося в Чечні – це сильний ефект".

Повний текст інтерв’ю читайте на сайті Тиждень.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.