НОВИНИ

Крім кадирівців на Донбасі воюють прості контрактники з Чечні, що мріють втекти додому - експерт

В чеченських контрактників немає жодного інтересу воювати під російським прапором.

Серед чеченців, що воюють на Донбасі, є не тільки кадирівці, а й звичайні чеченські контрактники, що хочуть звідти втекти. Про це в інтерв’ю Тиждень.ua повідомив Президент Асоціації кавказьких студій в Парижі, колишній постійний представник президента Чеченської Республіки Ічкерія Аслана Масхадова в Росії Майрбек Вачагаєв.

Ті чеченці, які воюють під російським прапором, поділяються на дві категорії, зазначає експерт.

«Є ті, що служать в російській армії в Чечні. Нині там є три бази – у Ханкалі, Борзої і Шатої. Всюди там служать чеченські контрактники. Мені вдалося поговорити з одним із них, пораненим. «Звідкіля мені було знати 4 роки тому, коли я підписав із російською армією контракт на 5 років, що 2014 року буде війна в Україні?» - відповів він на моє запитання, якого чорта він поліз на Донбас», - розповідає Вачагаєв.

Ці чеченці опинилися в Україні за наказом Міністерства оборони РФ, разом із своїми військовими частинами, додає експерт.

«Вони не хочуть воювати в Україні, намагаються усіма доступними шляхами втекти. Ця група не має жодного інтересу лишатися воювати під російським прапором і за російські інтереси на Донбасі», - впевнений він.

Друга категорія – це кадирівці, які з’явилися на Донбасі наприкінці серпня цього року.

«Кадирівці вивісили два відео звернення, де на російській і чеченській мовах йдеться конкретно про те, що вони прийшли задля того, аби покарати тих чеченців, які воюють під українським прапором. Також кажуть вони про те, що їхня мета – захопити в полон Ісу Мунаєва, керівника Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва, який воює на стороні України. Сам Мунаєв у дуже жорсткій формі виступив і підтвердив, що він воює на стороні України для того, аби звести рахунки із Росією», - каже Вачагаєв.

Повний текст інтерв’ю читайте на сайті Тиждень.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.