НОВИНИ

Майрбек Вачагаєв: Кавказ хоче взяти реванш у Росії, радикалізація суспільства триває

Молодь не готова вибачити росіянам дві війни на своїй землі.

Росія намагається контролювати ситуацію на Північному Кавказі, але в неї це не виходить: радикалізація суспільства, особливо молоді, на Північному Кавказі триває і буде тривати далі. Таку думку в інтерв’ю Тиждень.ua висловив Президент Асоціації кавказьких студій в Парижі, колишній постійний представник президента Чеченської Республіки Ічкерія Аслана Масхадова в Росії Майрбек Вачагаєв.

«Радикалізація у Чечні в моєму уявленні була бунтом проти старших, їхньої інертності, проти політики Росії на Північному Кавказі (не важливо, СРСР, чи навіть ще раніше, тобто Російської імперії), бунт проти Москви, і ці процеси починаються фактично із розвалом СРСР», - наголошує Вачагаєв.

Сьогодні радикалізація чеченського суспільства, каже експерт, має ту ж саму причину – політику Москви. 

«Молодь живе в умовах повоєнної Чечні. Вона запитує, чому відбулися дві війни, чому Чеченську Республіку було зруйновано? Ті чеченці, які з Європи їдуть воювати до Сирії, або ті, що нині воюють на боці українців на Донбасі, кажуть про те, що вони хочуть довести, що на відміну від своїх батьків вони не втекли, і вони хочуть взяти реванш проти Росії», - впевнений Вачагаєв.

«Сьогодні, коли чеченці воюють проти ДНР і ЛНР, росіян під прапором України, вони воюють проти РФ, - каже експерт, - Чеченська молодь не готова вибачити росіянам дві війни на своїй землі».

Повний текст інтерв’ю читайте на сайті Тиждень.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.