НОВИНИ

Київрада просить уряд передати Гостинний двір із державної в комунальну власність

КМДА має намір отримати Гостинний двір у комунальну власність і розмістити там музей історії Києва.

Київська міська рада звернулася до Кабінету міністрів України з пропозицією доручити відповідним відомствам опрацювати питання передачі Гостинного двору з державної у комунальну власність. За відповідне рішення сьогодні, 9 грудня, під час пленарного засідання проголосували 83 депутати.

"Для здійснення передачі ЦМК "Гостинний двір" на Контрактовій площі, 4 з державної у комунальну власність Київська міська рада звертається до Кабінету міністрів України з пропозицією доручити Фонду держмайна України і відповідним міністерствам опрацювати питання передачі зазначеного об'єкта з державної у комунальну власність", - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, Київська міська державна адміністрація має намір отримати Гостинний двір у комунальну власність і розмістити там музей історії Києва.

Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році. Конфлікт навколо нього розпочався ще 2012 року, коли Київрада надала компанії Украреставрація право на проведення будівельних робіт на території будівлі. Після цього громадські активісти почали кампанію за повернення Гостинного двору у власність міста. Верховна Рада виключила будинок із переліку пам'яток архітектури, а чисельні судові позови не призвели до скасування рішення. 

Взимку 2013 року конфлікт переріс у силовий. А в лютому 2013 року бійці київського спецпідрозділу "Беркут" влаштували штурм та "зачистку" Гостинного двору від активістів.

Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостинний двір буде повернуто у власність міста, так само, як і книжковий магазин "Сяйво", Будинок актора, Центр серця та стадіон "Старт".

У червні Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостинного двору під протиправну реконструкцію будівлі. 

У липні Київрада скасувала відведення землі під реконструкцію Гостинного двору.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.