НОВИНИ

Мінфін готує для українців, витрати яких перевищують доходи, новий податок

Також проект податкової реформи передбачає посилення повноважень співробітників фіскальної служби.

Міністерство фінансів спільно з Державною фіскальною службою екстрено готують до розгляду у Верховній Раді проект податкової реформи, який передбачає введення нового 30% податку на суму, що перевищує витрати фізичних осіб над їхніми доходами. Про це під час прес-конференції повідомила народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Оксана Продан.

"Якщо у тебе витрати перевищують доходи, які ти задекларував, і ти не можеш довести, де ти взяв із задекларованого майна гроші, які витратив, то з перевитрат ти маєш сплатити 30% податків", - сказала Продан, уточнивши при цьому, що норма законопроекту може бути змінена в парламенті.

Продан також повідомила, що проект податкової реформи передбачає посилення повноважень співробітників фіскальної служби.

"Дається їм право без рішення суду, самостійно донараховувати. Термін пройшов - і відразу на стягнення. Дається право стягнення на дебіторську заборгованість. Якщо ти винен бюджету, і у тебе немає, що відняти, але у тебе є заборгованість чиясь перед тобою, то податківці підуть по ланцюжку далі", - повідомила депутат.

За словами народного депутата, зміни в податкове законодавство Кабмін має розглянути сьогодні, 8 грудня, а в середу, 10 грудня відповідна законодавча ініціатива може бути направлена на розгляд в профільний комітет парламенту.

Нагадааємо, як стало відомо, Мінфін вимагає у майбутньому бюджеті-2015 скоротити видатки на 25%. Свої пропозиції міністерства мають подати до 9 грудня.

Крім того, Міністерство фінансів у проекті держбюджету-2015 орієнтується дефіцит у розмірі 3,7% ВВП.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.