НОВИНИ

Білорусь після звинувачень від РФ відновила митний контроль на кордоні з Росією

Згідно з повідомленням, митній перевірці піддаються не тільки вантажні, але і легкові автомобілі.

Білорусь після звинувачень з боку Росії в реекспорті і різких заяв Олександра Лукашенка на адресу Москви повернула на російсько-білоруський кордон митні пости, які були скасовані при створенні Митного союзу. Про це повідомляє РБК з посиланням на Федеральну митну службу Росії.

Згідно з повідомленням, митній перевірці піддаються не тільки вантажні, але і легкові автомобілі, що, за повідомленнями очевидців, призвело до утворення великих пробок на кордоні.

"ФТС підтверджує, що білоруські митники відновили свою роботу на кордоні з РФ. З нашого боку митного контролю не здійснюється", – повідомила представник прес-служби ФМС Олена Грач.

У соціальних мережах з'явилися свідчення очевидців, які стверджують, що у зв'язку з перевірками черги на пункти пропуску з російського боку розтягнулися на кілька кілометрів.

Як відомо, митні пости на кордонах Росії, Білорусі та Казахстану припинили роботу 1 липня 2011 у зв'язку зі створенням Митного союзу. Після того як Росія в серпні 2014 року ввела продуктові антисанкції проти країн ЄС, США та деяких інших, Москва неодноразово звинувачувала Білорусь в реекспорті заборонених продуктів, а також у неправдивому транзиті їх в Казахстан, коли насправді ввезені продукти "розчинялися" на території Росії.

Крім того, з 24 листопада Росія заборонила ввезення низки м'ясних і молочних з Білорусі.

З 30 листопада Россільгоспнагляд заборонив транзит продовольчих товарів з Білорусі через Росію до Казахстану та інших країн без огляду на російських пунктах пропуску. Заборона стосується продукції, що підпала під російське продовольче ембарго. Причиною такого рішення послугувало виявлення каналу незаконних поставок: продукцію, що за документами перевозили до Казахстану, фактично продавали в Росії.

Після запровадження ембарго Россільгоспнагляд неодноразово повідомляв, що продукція зі списку санкцій потрапляє до Росії через Білорусь, при цьому в документах значиться, що вона йде транзитом до третіх країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.