НОВИНИ

Генрик Літвін: Польщі потрібна демократична Україна, і цей підхід не зміниться

Україна як незалежний сусід - це незмінний фундамент нової польської політики з 1989 року.

Всі основні політичні сили однаково орієнтуються на незалежну і демократичну Україну. Таку думку в інтерв’ю «Українському тижню» висловив посол Польщі в Україні Генрик Літвін.

«За внутрішню ситуацію в Польщі українці можуть бути спокійні. Всі наші основні політичні сили мають однаковий підхід до справи України. Це дуже принципова зміна, яка відбулася в Польщі», - повідомив дипломат.

Фундаментом закордонної політики Польщі, за словами Літвіна, є дуже розповсюджене переконання, що стабільність, демократія в Україні є найкращим гарантом безпеки, стабільності і демократії в Польщі.

«Нам потрібен такий сусід як незалежна та демократична Україна. Це не такий підхід, який може змінитися з тими чи іншими виборами. Це один із фундаментів нової польської політики після 1989 року», - каже він.

«Незалежно від того, що в багатьох справах з історії в Польщі і в Україні є різні оцінки та підхід, але щодо того, як нам треба діяти в українських справах сьогодні, тут все без сумнівів, - додає дипломат, - Гадаю, що можна спокійно дивитися на всі політичні зміни в Польщі, якщо вони будуть, бо всі політсили будуть будувати добросусідські відносини з Україною».

Повний текст інтерв'ю читайте в черговому числі журналу "Український тиждень", №49.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.