НОВИНИ

У Коломойського в Криму відібрали вже 65 активів – ЗМІ

Загалом у Криму "націоналізували" вже 4 тис. підприємств.

"Влада" Криму відібрала у Ігоря Коломойського 65 активів на півострові. Про це йдеться у розслідуванні журналістів Лори Мілс та Джон-Тора Далбурга.

За попередніми оцінками Міністерства юстиції, у Криму вже налічується близько 4 тис. підприємств, організацій та установ, чиє майно експропріювали.

Найбільших втрат зазнав український олігарх Ігор Коломойський. Уряд Аксьонова відібрав у нього 65 активів, у тому числі всі відділення ПриватБанку, одного з найбільших банків у Криму.

Автори матеріалу зазначили, що деяке майно, таке як верфі чи санаторії, публічно проголошувалось "націоналізованими" так званою новою владою Криму.

Інші підприємства, фірми, ферми і т.д. були просто захоплені озброєними людьми, які інколи мали при собі якісь документи, які так ніколи не були опубліковані офіційно, а часом не мали зовсім ніякої документації.

Звернення власників до поліції, судів та навіть до провідних можновладців Росії ні до чого не привели. Бізнесмени називають ситуацію, що склалася, не інакше як повний "бєспрєдєл".

У свою чергу, лідер окупаційної "влади" Криму Сергій Аксьонов заявляє, що діє в інтересах кримчан і виправдовує свої дії тим, що український уряд "незаконно розпорядився нерухомістю" Криму.

"За останні 10 років, більшість державної власності було незаконно вкрадено у влади", – заявив Аксьонов.

"Чому ми повинні терпіти недобросовісних власників, які, завдяки тому, що вони використовували шахрайські схеми або давали хабарі чиновникам, вкрали майно, яке має належати державі?", – вважає представник Кремля.

Агентство ж зазначає, що у багатьох випадках націоналізоване нині майно перебувало у приватній власності більш, ніж 10 років.

Аксьонов твердить, що жоден "законний" власник чи ділова людина не постраждала в ході вилучення власності.

У російському міністерстві у справах Криму журналіста також заявили, що не отримували скарг від місцевих підприємств.

Як раніше повідомлялося, «влада» Криму у березні заявляла про "націоналізацію" власності українських держкомпаній на території півострова.

Нагадаємо, Україна вимагати компенсацію у Росії за націоналізацію держмайна в Криму в міжнародних судах.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.