НОВИНИ

МВФ хоче уникнути необхідності надавати Україні великі позики - експерт

Фонд буде погіршувати прогнози щодо України, щоб не надавати країні величезні суми, які доведеться списати.

Міжнародний валютний фонд переконаний, що Україна потребуватиме великих фінансових вливань, тому прагне уникнути необхідності надавати країні великі суми, які потім доведеться списати. Таку думку висловив в матеріалі для "Українського тижня" економіст Любомир Шавалюк.

"Поінформовані джерела Тижня свідчать, що на Заході переконані: так чи так Україна потребуватиме безкінечних вливань. У таких координатах завданням МВФ є поступово погіршувати прогнози та цільові показники, щоб не допустити різкого обвалу та необхідності воднораз надавати країні величезні суми, які свідомо доведеться списати", - пише експерт.

Щоб зрозуміти позицію фонду, досить переглянути розділ «Аналіз стійкості держборгу» у вересневому звіті МВФ, наголошує Шавалюк. Там змодельовано різні сценарії динаміки українського боргу, відповідно до яких його пік припадатиме на 2016–2017 роки і становитиме від 84% до 134% із медіанним значенням близько 100% ВВП.

"Очевидно, що при їх реалізації борговий тягар стане непосильним і макроекономічна дестабілізація буде величезною. Якщо нічого не робити, то нас чекає те, порівняно з чим шлях Греції, економіка якої скорочувалась п’ять років поспіль, видасться не таким і важким (оголосити дефолт за кредитами МВФ нам не дозволять, бо мають занадто багато важелів впливу на уряд; списання можливі лише часткові)", - пише експерт.

На думку Шавалюка, країну, зациклену лише на виплатах боргів, а не на збільшенні ефективності, оминатимуть інвестори, тому нестача капіталовкладень та грошей для погашення запозичень прирікатиме Україну на економічний спад, який нагадає 1990-ті.

"У цій ситуацій найгірше те, що влада цілком поклалася на Міжнародний валютний фонд і перестала думати своєю головою", - пише експерт.

Повний текст читайте в черговому числі "Українського тижня" (№48).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.