НОВИНИ

Донецька ОДА: терористи посилюють обстріли, коли до України рухаються "гуманітарні камази"

За вихідні терористи розбомбили 20 цивільних об'єктів у Дебальцевому.

Щойно до України заїжджає черговий "гуманітарний конвой" - терористи посилюють обстріли. Про це під час прес-конференції заявив голова Донецької обладміністрації Олександр Кіхтенко, повідомляє прес-служба Донецької ОДА.

Кіхтенко зазначив, що бойовики регулярно ведуть обстріли Дебальцевого з російського зброї, яка завозиться в регіон в тому числі і так званими гуманітарними конвоями.

"Як тільки в Україну заходить черговий" гуманітарний конвой "- відразу посилюються обстріли позицій не тільки нашої армії, але і житлових кварталів населених пунктів", - розповів Кіхтенко.

Він зазначив, що російська пропаганда і її донецькі сателіти у вигляді місцевих так званих ЗМІ після кожного такого обстрілу обманюють людей, повідомляючи, що це робить українська армія.

"Ми маємо неспростовні докази того, що обстріли населених пунктів ведуть бойовики "ДНР", але, на жаль, ми не можемо ці докази надати людям, що живуть на окупованій території - вони знаходяться в російському інформаційному вакуумі й не мають вільного доступу, зокрема, до українських телеканалів ", - констатував очільник ОДА.

Кіхтенко додав, що зараз на державному рівні вирішує проблему відсутності українського телебачення в донецькому ефірі.

За його словами, "розроблені конкретні механізми, які дозволять незабаром дати державний телесигнал на окуповану територію".

Нагадаємо, партію перших «гуманітарних Камазів» Росія відправила в Україну 22 серпня. Тоді вантажівки перетнули кордон без згоди української влади й без супроводу представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Другий конвой в'їхав на територію України, окуповану російською армією, 13 вересня.

Третій конвой у складі близько 200 вантажівок 20 вересня перетнув російсько-український кордон. Зміст «гуманітарної допомоги» не перевірили. 

Так само, ані українська сторона, ані ОБСЄ, не оглядали четвертий "гуманітарний конвой".

Загалом на територію України направили сім конвоїв з "гуманітарними камазами". 

Жоден з вантажів не був узгоджений з українською стороною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.