НОВИНИ

Золотовалютні запаси Росії впали до п'ятирічного мінімуму

Лише за один тиждень золотовалютні резерви РФ скоротилися приблизно на 0,19%.

Золотовалютні резерви Росії скоротилися з 7 по 14 листопада 2014 року до 420,6 млрд доларів, що на 800 млн доларів менше показника тижневої давності. Про це свідчать дані російського Центробанку.

Востаннє обсяг резервів опускався нижче нинішнього рівня 9 жовтня 2009 року, коли він становив 418,7 млрд доларів.

За даними ЦБ, 7 листопада 2014 року обсяг міжнародних резервів оцінювався в 421,4 млрд доларів. Таким чином, за тиждень вони скоротилися приблизно на 0,19%.

1 листопада 2014 року обсяг золотовалютних резервів оцінювали в 428,59 млрд доларів, що приблизно на 1,9% більше їх нинішнього рівня.

На початку 2014 року обсяг золотовалютних резервів Росії оцінювався в 509,595 млрд доларів, проте потім значні суми були витрачені на підтримку курсу рубля.

Тільки в жовтні-листопаді 2014 року ЦБ продав у ході валютних інтервенцій 30,31 млрд доларів, після чого оголосив про відмову від проведення інтервенцій і переходу до плаваючого курсу рубля.

Міжнародні резерви - це високоліквідні фінансові активи, що перебувають у розпорядженні Банку Росії і уряду РФ.

Вони складаються з активів в іноземній валюті, монетарного золота, спеціальних прав запозичення, резервної позиції у МВФ та інших резервних активів.

Нагадаємо, бюджет РФ на 2015 рік планували затвердити з урахуванням ціни нафти марки Urals на рівні $96 за барель.

Як відомо, ціни на "чорне золото" впали нижче прогнозованого показника.

Також повідомлялося, якщо ціна на російську нафту опуститься до $90 за барель на кілька місяців, це буде ударом для бюджету РФ, а ціна у $80 за барель стане відчутною вже за кілька тижнів. Крім того, різке падіння ціни завжди провокує відтік капіталу.

Експерти зазначають, що обвал ціни на нафту призведе до краху економіку Росії.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.