НОВИНИ

Через провокації з боку РФ винищувачі НАТО вже 400 разів злітали по тривозі

У країнах Балтії місія повітряної поліції НАТО в цьому році здійснила понад 100 перехоплень, що в три рази більше, ніж в минулому.

Винищувачі НАТО понад 400 разів піднімалися в повітря поблизу повітряного простору країн альянсу через дії російської авіації. Про це заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг під час візиту в Естонію, повідомляє сайт альянсу.

Столтенберг нагадав про випадки порушення літаками російських ВПС повітряного простору.

"Дійсно, повітряна активність Росії зросла по всій Європі. Як наслідок, винищувачі НАТО піднімалися в повітря понад 400 разів поблизу повітряного простору країн альянсу - це на 50% більше, ніж у минулому році", - зазначив генсек.

За словами Столтенберга, в країнах Балтії місія повітряної поліції НАТО в цьому році здійснила понад 100 перехоплень, що в три рази більше, ніж в минулому.

"Така поведінка є ризикованою і невиправданою. Тож НАТО залишається пильним. Ми знаходимося тут. І ми готові захищати всіх союзників проти будь-якої загрози", - підкреслив Столтенберг.

Нагадаємо, останнім часом російські човни й винищувачі все частіше вторгаються на чужі території.

Раніше інший представник НАТО, полковник Мартин Дауні заявив, що наприкінці жовтня сили НАТО знаходили і супроводжували літаки ВПС Росії в повітряному просторі над Атлантикою, Балтійським і Північним морями.

Також нагадаємо, що в жовтні президент РФ Владімір Путін публічно порадив Заходу "не тиснути на Росію" та нагадав про наявність у Росії ядерної зброї.

Читайте також: Російські літаки і субмарини провокують НАТО від Балтики до Португалії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.