НОВИНИ

У Харкові апеляційний суд підтвердив законність демонтажу пам'ятника Лєніну

Харківський апеляційний адміністративний суд 19 листопада залишив без задоволення апеляційну скаргу Харківської міської ради.

Харківський апеляційний адміністративний суд 19 листопада відмовив Харківській міськраді у задоволенні скарги по справі про призупинення розпорядження про демонтаж пам'ятника Лєніну. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Харківської обласної державної адміністрації.

"Харківський апеляційний адміністративний суд 19 листопада залишив без задоволення апеляційну скаргу Харківської міської ради, і, таким чином, залишив у силі ухвалу Харківського окружного адміністративного суду про відмову у зупинення дії розпорядження голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Балути від 28 вересня 2014 р. №517 "Про врегулювання ситуації в області щодо пам'ятників епохи тоталітаризму", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що раніше Харківська міськрада звернулася з позовом до голови Харківської облдержадміністрації Ігоря Балути та облдержадміністрації. У позові міськрада просила визнати незаконним і скасувати розпорядження голови ОДА, яким було дозволено демонтаж пам'ятник Лєніну на площі Свободи в Харкові.

24 жовтня Харківський окружний адміністративний суд відхилив клопотання Харківської міськради про призупинення дії розпорядження № 517 Балути.

Нагадаємо, 28 вересня активісти повалили скульптуру Лєніна з постаменту на площі Свободи у Харкові. Тоді голова Харківської ОДА Балута підписав розпорядження про знесення пам'ятника, а кримінальну справу, відкриту за фактом знищення пам'ятника, закрили.

Згодом активісти Харкова встановили біля постаменту хрест і розмістили поруч стенд з фотографіями земляків, загиблих у зоні АТО.