НОВИНИ

Екс-міністр Захарченко проводив стеження за митрополитом УПЦ МП Володимиром – ГПУ

За митрополитом стежили 179 діб під час подій на Майдані у Києві.

Колишній глава МВС Віталій Захарченко намагався змістити з поста митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана). Про це повідомив заступник генерального прокурора Олег Заліско.

"Глава МВС Захарченко провів заходи із незаконного зміщення митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана) з обійманої посади", – сказав Заліско на прес-конференції в середу.

За інформацією Генпрокуратури, для виконання цих протиправних дій Захарченко залучив начальника Головного управління МВС України у Києві Валерія Коряка, а також керівництво спецпідрозділу "Грифон", "які здійснили незаконні дії, що виразилося в незаконному позбавленні його волі строком на 179 діб, тобто за ним проводилась стеження, людина могла пересуватися виключно за згодою цих осіб".

"На даний час цим людям оголошено про підозру у вчиненні злочину за ч.2 ст.146 та ч.2 ст.365 (Кримінального кодексу України - Ред.)", – розповів Заліско.

Нагадаємо, митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) помер 5 липня. Він був предстоятелем УПЦ МП з 1992 по 2014 роки. Новим предстоятелем УПЦ МП став митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій (Березовський).

Також повідомлялося, що у травні Генпрокуратура почала кримінальне провадження щодо екс-президента Віктора Януковича, колишнього генпрокурора Віктора Пшонки та екс-глави МВС Захарченко та інших колишніх високопоставлених осіб за фактом тиску на митрополита Володимира (Сабодана) з метою усунути його від керівництва УПЦ (МП ).