НОВИНИ

Штайнмайер анонсує можливе відведення важкого озброєння із зони конфлікту на Донбасі

На думку глави МЗС Німеччини, після підписання відповідного документу може розпочатися "відведення важкого озброєння із зони конфлікту".

Глава Міністерства закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що питання щодо розведення сторін на сході України близьке до вирішення. Про це він заявив на прес-конференції за підсумками переговорів із главою російського МЗС Сєргєєм Лавровим.

"Першорядне значення має роз'єднання сторін, і ми можемо сказати, що ми є досить близько до вирішення цього питання", - заявив Штайнмайер.

 "Нині ми маємо стежити за тим, щоб відповідальні військові підписали цей документ", - зазначив він.

На думку глави МЗС Німеччини, після підписання такого документу може розпочатися "відведення важкого озброєння із зони конфлікту".

Говорячи про підсумки переговорів із Лавровим, Штайнмайер зауважив, що "наше покоління не повинно допустити нового розколу Європи, щоб ніколи більше ми з партнерів не перетворилися на противників".

"Ми говорили про Україну, але насправді йдеться про більше. Тому я тут. Ми маємо разом розглянути питання, чи не знайдуться у нас можливості прискорити Мінські домовленості (щодо врегулювання ситуації на сході України), подолати недовіру, яка зросла між нами останніми місяцями", - наголосив він.

Нагадаємо, раніше в РНБО заявили, що в підписанні мирних угод щодо ситуації на Донбасі немає сенсу, бо терористи здійснюють постійні обстріли, ігноруючи протокол, який був підписаний в Мінську 5 вересня, і меморандум, підписаний 19 вересня, що є основою для врегулювання конфлікту в Донбасі.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.