НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

Експерт: Добровольчі батальйони необхідно перетворити у частини тероборони

Україні слід розраховувати на власні сили у питаннях обороноздатності.

На базі добровольчих підрозділів варто сформувати частини територіальної оборони. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

«Немає бачення самої сфери оборони, виходячи з нашого досвіду. Ми ставимо перед собою завдання євроатлантичної інтеграції але не можемо говорити про конкретні терміни, коли ми отримаємо гарантії колективної безпеки. Це означає що ми повинні самі забезпечити свою обороноздатність. З весни цього року ми бачили що велику роль у цьому відіграють добровольчі батальйони, які просто необхідно, я вважаю, видозмінити у формі вже частин територіальної оборони, які б розвивалась «під дахом» Міноборони і Нацгвардії. Тут необхідно поєднувати передовий досвід і напрацювання, які є у Фінляндії та Швейцарії, з власним досвідом», – переконаний Тимчук.

У свою чергу, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак також переконаний, що територіальну оборону в Україні слід створювати, але в першу чергу варто сконцентруватися на створенні професійної армії з контрактників.

«Сьогодні нам потрібне дуже серйозне 100-120 тис. професійне військо, яке буде ядром і буде діяти постійно, а питання територіальної оборони і питання підготовки мобілізаційного ресурсу також потребує дуже серйозної модернізації і дійсно цей мобілізаційний ресурс він потрібен, але для застосування вже як територіальних сил оборони, але не в якості створення такої загальної армії з загальною військовою повинністю. Ось це на мій погляд є принципово», – зазначив Бадрак.

На його думку, Україні не варто будувати армію виключно силами добровольчих батальйонів.

«Я вітаю, наприклад, рішення, щоб добровольчі батальйони були в складі армії або не проти навіть в нинішній ситуації, щоб Нацгвардія була виведена з підпорядкування МВС, отримала свій власний статус і була підпорядкована, не виключаю, що й президенту України, але при цьому це все є не найперші і не найголовніші події для реформ», – додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.