НОВИНИ

МЗС: Росія не повідомляла Україні про вміст і призначення сьомих „гуманітарних камазів”

Росія порушила міжнародні правила направлення гуманітарних вантажів, МЗС.

Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не брали участі в організації «гумконвою» Росії для жителів Донбасу. Про це заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

"Російська сторона нам повідомила нотою про намір направити цей гуманітарний конвой. Однак якоїсь специфікації цього вантажу, а також інформації про кінцевого отримувача російська сторона нам так і не повідомила", - сказав Перебийніс.

За його словами, таким чином Росія порушила міжнародні правила направлення гуманітарних вантажів і українське законодавство.

"Наші прикордонники були присутні при перетині кордону і могли тільки візуально оглянути, проте повноцінного контролю вони не здійснювали", - наголосив речник МЗС.

"Те, що Росія надсилає ці гуманітарні конвої, - це, можливо, не найгірше, що робить зараз Росія. Оскільки щодня в Україну надходять по кілька конвоїв військової техніки, зброї, військовослужбовців російської армії, про які Росія нічого Україні не повідомляє жодними нотами", - додав Перебийніс.

Нагадаємо, сьогодні колона з так званою російською «гуманітарною допомогою» для окупованого терористами Донбасу перетнула кордон України.

Колона розділилася на дві. Після митного оформлення 54 вантажівки відправляться до Донецька, ще 20 - в Луганськ. Розвантаження «гумвантажу» розпочалося у Макіївці. 

Разом з тим, в РНБО заявили, що українські прикордонники і митники здійснили лише візуальний огляд «гумвантажу», тому його вміст невідомий.

Як повідомлялось, 70 гуманітарних «путінських камазів» зайшли на Донбас. Це вже сьомий конвой за рахунком, які відправляє Росія бойовикам.