НОВИНИ

У США констатують, що мінських домовленостей дотримується лише Україна

За словами постпреда США в ООН Саманти Пауер, головне завдання для світової спільноти – не допустити замороження україно-російського конфлікту.

Україна дотримується Мінських домовленостей, але для їх ефективної імплементації потрібні ще відповідні дії з боку Росії. Про це сказала постпред США в ООН Саманта Пауер під час термінової зустрічі Ради Безпеки ООН.

"Мінські домовленості - ефективна "дорожня карта" для розв’язання конфлікту, проблема в тому, що лише одна сторона дотримується цих домовленостей. З боку сил, підтримуваних Росією, бачимо постійні порушення", - заявила Саманта Пауер, наголосивши, що США продовжують підтримувати імплементацію Мінських угод.

За її словами, головне завдання для світової спільноти зараз – не допустити замороження україно-російського конфлікту.

"Першочергове завдання для міжнародної спільноти зараз - зробити все можливе, щоб уникнути утворення в Європі ще одного «замороженого конфлікту», підтримуваного Росією на кшталт Південної Осетії, Абхазії, Криму, Придністров’я", - сказала Пауер.

Як повідомлялося, термінову зустріч Ради Безпеки ООН скликали на прохання Сполучених Штатів Америки після повідомлень останніх днів про введення на схід України підрозділів ЗС РФ та військової техніки.

Головнокомандувач об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав підтвердив, що за останні два дні в НАТО спостерігали переміщення на територію східної України колон із російськими танками, артилерією, системами протиповітряної оборони і бойовими частинами.