НОВИНИ

Із Донбасу вже евакуювали 11 вишів

Тривають переговори щодо евакуації інших навчальних закладів.

Міністерство освіти працює над вирішенням питання щодо евакуації вишів, які знаходяться у Луганській та Донецькій областях, на території інших регіонів України. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України Олександр Сич у програмі “Сьогодні. Про головне” на телеканалі ТВі.

“Міністерство освіти займається можливістю евакуації вузів та перебазування їх на інші території України. Це пов'язане не тільки з бажанням чи небажанням того чи іншого вузу перебазуватися, але й з місцем їхнього розташування. На сьогоднішній день 11 вузів вже перебазовано, налагоджується їхня житєдіяльність. Міністерство працює й з іншими вузами”, - сказав Сич.

Він нагадав, що кілька днів тому уряд ухвалив спеціальне рішення про порядок фінансування, виплати заробітної плати, соціальних пільг, пенсій тощо.

“Населенню, яке перебуває на окупованій території, та установам, які там перебувають, дані відповідні терміни для того, щоб вони доклали зусиль для перебазування на територію, яка контрольована українською владою”, - уточнив віце-прем'єр.

При цьому він зауважив, що переїзд такого навчального закладу як університет, є доволі складною справою, яку не можна вирішити “одномоментно”.

“Якщо перебазувалося 30 відсотків університету, значить, на 30 відсотків подається тимчасовий кошторис і проплачується по ходу того, як університет все більше й масштабніше перебазовується. Таким чином, ті працівники, які працюватимуть у ньому, матимуть змогу отримати заробітну плату. Причому - не тільки теперішню, але й ту зарплату, яку вони не отримали за час перебування на території, контрольованій бойовиками”, - сказав Сич.

Окрім того, він наголосив на важливості такого фактору, як необхідність визначення позиції кожного, на яку державу йому слід працювати.

“Мова йде і про бажання не підпорядковуватися злочинній владі такій квазідержави як "ДНР" чи "ЛНР". Не тільки вимагати виплат пенсій чи заробітних плат, перебуваючи на окупованій території, а докласти зусиль, аби не працювати на ту квазідержаву, яку намагаються створити терористи”, - підсумував віце-прем'єр з гуманітарних питань.

Нагадаємо, 3 листопада Донецький національний університет відкрився у Вінниці. Виш розмістився у приміщеннях заводу "Кристалл".

13 жовтня Луганський державний медичний університет прийняв рішення переїхати з Луганська в місто Рубіжне Луганської області.

Раніше з Луганська переїхали Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля та Луганський національний університет імені Тараса Шевченка у Сєвєродонецьк та Старобільськ Луганської області відповідно. 

Згодом стало відомо, що Донецький юридичний інститут МВС України через військові дії на Донбасі рішенням керівництва МВС передислоковано у Кривий Ріг, а Луганський університет внутрішніх справ ім. Дідоренка – у Суми. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.