НОВИНИ

Окупанти заявляють про експорт кримського зерна на Близький Схід

Влітку подібну інформацію заперечували в українському МЗС з посиланням на владу Саудівської Аравії, яка тоді також фігурувала в інформації Россільгоспнагляду про кримський експорт.

У Росії звітують про експорт кримського зерна до низки країн через порти на півострові. Про це повідомив «заступник керівника управління Россільгоспнагляду по Республіці Крим і Севастополю» Юрій Єпан.

«Морські порти, які на сьогоднішній момент повинні виконувати основну функцію по завезенню продукції з інших країн, поки працюють більше на вивезення. В основному вивозяться продукти нашого кримського виробництва – це продовольче, фуражне зерно в Саудівську Аравію, Ірак і так далі», – заявив Єпан.

Окрім того, за його словами, низка держав також імпортує продукцію до Криму. Зокрема він назвав Туреччину.

"Трошки Туреччина завозить цитрусових, помідор, рослинну продукцію, але цей обсяг маленький. Я думаю, що це пов'язано насамперед з тими ж санкціями, які накладені безпосередньо країнами Євросоюзу на Російську Федерацію", – додав «кримський чиновник».

У липні після появи інформації Россільгоспнагляду про експорт зерна з Криму до Саудівської Аравії та Кіпру, це заперечували у МЗС України, посилаючись на джерела у владі Саудівської Аравії.

Нагадаємо, російські "прикордонники" на блокпостах на адміністративному кордоні окупованого Криму з Херсонщиною періодично забороняють завозити на півострів українську продукцію.