НОВИНИ

Через підтримку Нафтогазу золотовалютні резерви України скоротилися до $12,5 млрд

На підтримку Нафтогазу витратили майже $2 млрд.

За попередніми даними станом на 1 листопада 2014 року обсяг міжнародних резервів України становив $12,587 млрд в еквіваленті. Про це йдеться у повідомленні НБУ.

"Їх динаміка в жовтні була обумовлена необхідністю підтримки НАК "Нафтогаз України" (майже $2 млрд доларів) у частині виконання нею гарантованих державою зобов’язань за борговими цінними паперами, а також здійснення платежів за поставками природного газу від європейських постачальників", - зазначили в НБУ.

Повідомляється, що з метою врівноваження валютного ринку України Нацбанк в жовтні активізував інтервенції з продажу іноземної валюти.

Під час здійснення інтервенцій за єдиним курсом продано $985 млн, а на валютному аукціоні – $200 млн.

Крім того, у жовтні було своєчасно здійснено платежі з погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті загальним обсягом $641 млн, зокрема майже $233 млн – Міжнародному валютному фонду.

Надходження на користь уряду від розміщення ОВДП в іноземній валюті становили 40 млн євро.

Як відомо, обсяг міжнародних резервів України станом на 1 жовтня, за попередніми даними, становив $16,2 млрд.

Водночас, станом на 1 вересня золотовалютні резерви Національного банку становили $15,831 млрд, що на 1,48%, або на $239 млн, менше показника на 1 серпня у $16,07 млрд.

Між тим, голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що Національний банк України за півтора місяця витратив на підтримку гривні із золотовалютних резервів $1,3 млрд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.