НОВИНИ

У Міненерговугілля пояснили, навіщо платили гроші на підконтрольні бойовикам шахти

Україна сплачувала виключно за відвантажене з шахт вугілля на потреби українських ТЕС.

Україна переказувала гроші на шахти з територій під контролем "ДНР" та "ЛНР" до серпня місяця для виплати зарплат та як сплату за відвантажене для потреб українських ТЕС вугілля. Про це повідомив заступник міністра енергетики, який курує вугільну сферу Юрій Зюков.

За його словами, у серпні Україна оплатила вугілля, яке отримала з Донбасу у липні і більше платежів не проводила.

"Останнього разу гроші з держбюджету на держпідтримку того вугілля виділялися у серпні, але оплачувалося вугілля липня. Більше бюджетні гроші не виділялися для оплати яких-небудь там терористів або підприємств", – заявив Зюков.

"Мало того, таке підприємство, як "Луганськвугілля", яке відвантажило і в червні, і в липні вугілля на електростанції, досі залишилося без сплаченої заробітної плати у 159 млн грн", – додав він.

За словами заступника міністра, дотації з держбюджету виділяються тоді, коли здійснюється відвантаження вугілля для потреб українських теплоелектростанцій.

"Ми востаннє з шахт, які розташовані у зоні АТО, включаючи липень місяць, вивантажували вугілля на територію України для потреб української теплоенергетики. Це вугілля надходило на електростанції… такі, як Трипільська, Зміївська, Ладижинська ТЕС і т.д." – пояснив Зюков.

Він заявив, що усі бюджетні кошти виділяються виключно на зарплати шахтарям.

"Усі бюджетні гроші йшли лише на зарплату. Не на устаткування, не на які інші потреби. Лише на зарплату до копійки", – додав він.

"Це провокації... нібито міністерство платило гроші терористам. Ні копійки не платили, нехай перевіряють будь-які органи. Ні тонни вугілля не купували у терористів. А те, що потрібно купувати у державних шахт для державної енергетики – це 100% необхідно", – завершив Зюков.

Нагадаємо, раніше кандидат у нардепи Мустафа Найєм заявив, що на підконтрольні "ДНР" і "ЛНР" шахти Україна виділила понад 2,8 млрд грн з бюджету

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.